CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

28. 06. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Kybernetická rizika si podnikatelé pojistí u Kooperativy

 

Závislost na výpočetní technice je u mnoha firem zásadní, například u lékařů pak počítače zároveň obsahují velmi citlivá data o pacientech. Případný hackerský útok nebo nespokojený zaměstnanec tedy může napáchat významné škody, nebo dokonce naprosto paralyzovat firmu. Proto Kooperativa pro malé a střední podnikatele připravila přelomové pojištění kybernetických rizik.   

„Naše pojištění pomůže klientům řešit případný výpadek jejich počítačového systému, škody na datech i případnou újmu způsobenou únikem dat. A to i v případě, že data uniknou nedbalostí nebo je úmyslně odcizí zaměstnanec firmy“, představuje novinku v pojištění podnikatelů Radek Starosta, ředitel Úseku pojištění majetku a odpovědnosti v pojišťovně Kooperativa.

Konkrétně Kooperativa uhradí klientovi náklady vzniklé v souvislosti s obnovou poškozených či ztracených dat nebo s obnovou nefunkčního počítačového systému.  Dále uhradíme také za újmu způsobenou únikem dat a pomůžeme klientům i s náklady na regulatorní řízení, například v důsledku porušení pravidel GDPR, nebo s náklady na obnovu dobrého jména firmy. Navíc si klient může sjednat i pojištění nákladů pro případ přerušení provozu způsobeného kybernetickým útokem. To vše samozřejmě do výše sjednaných pojistných limitů.

„V rámci pojištění je klientům k dispozici nepřetržitá asistenční služba, kde mohou své potíže konzultovat. Pokud se je nepodaří odstranit prostřednictvím vzdáleného přístupu, vyšleme technickou asistenci přímo ke klientovi“, doplňuje Radek Starosta výhody nového pojištění.

A na jaké konkrétní škody se nové pojištění kybernetických rizik vztahuje? Jedná se o poškození, zničení, ztrátu nebo odcizení dat způsobené úmyslným jednáním, např. v důsledku hackerského útoku, nebo počítačovým virem, případně když nespokojený zaměstnanec data odcizí. Dále když zaměstnanec omylem zpřístupní citlivé osobní údaje klientů neoprávněné osobě nebo nechá-li počítač bez dozoru v nezabezpečeném režimu. A v neposlední řadě i při úmyslném přetížení nebo zahlcení počítačového systému, který způsobí nefunkčnost nebo zablokování systému.

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční pojištění – bude třeba v roce 2023 změnit staré zvyky?

Inflace bude pravděpodobně přetrvávat i v roce 2023 a donutí mnoho pojistitelů diverzifikovat svá aktiva ve snaze chránit se před jejími bezprostředními i dlouhodobými dopady. Tlak regulačních orgánů na odvětví pojišťoven bude také sílit, což přinese nové požadavky týkající se například řízení rizik, udržitelnosti a uspokojování zájmů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 01. 2023

Vysoká inflace vehnala lidi do investic

Třetí kvartál byl z pohledu investic v letošním roce nejsilnější. Lidé se investováním snaží chránit své peníze před vysokou inflací, ta ohrožuje rozpočet 71 procent z nich. Nejvíce Češi v letošním roce investují do dluhopisů, přibývá také investorů do 26 let. Naopak stále klesá počet lidí, kteří si spoří na důchod.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *