Pondělí 18. ledna. Svátek má Vladislav.

Komoditní dolary a měny rozvíjejících se trhů pod náporem USD chřadnou

Investice 06.03.2017 | 16:19 0 Komentářů

Síla amerického dolaru se zvýšila, zejména vůči náhle oslabené skupině měn vázaných na komodity, ať už jde o AUD, CAD nebo NOK. Také měny rozvíjejících se trhů oslabily vůči dolaru, ačkoliv předtím místy posílily.

Kurz EURUSD nedokázal prolomit hranici 1,0500

Kurz EURUSD dnes zatím neodkázal prolomit významnou hranici 1,0500. Aktuálně je pozornost zaměřena na komoditní měny (všimněte si relativní síly jednotné měny) a je možné, že prudce rostoucí výnosy v Evropě a nižší periferní spready nabízejí podporu. Měli bychom však hlídat možné prolomení této hranice, které by mohlo znamenat směřování do spodní části cyklu. Býci jsou nyní mimo, pokud nedojde k náhlému prudkému prolomení a posílení zpět nad úroveň 1,0625+.

NZDUSD

Novozélandský dolar byl vůči svému většímu sousedovi, AUD, výrazně pevnější, ale kurz NZDUSD potvrdil prolomení dvěstědenního pohyblivého průměru a nedávného skomírání. Medvědi však nyní kvůli rozsahu předchozího oživení potřebují rychlé dotažení. Začátek by mohlo signalizovat náhlé prolomení významné Fibonacciho úrovně na 61,8 % kolem 0,7060. Zůstaňte s námi – klíčová linie nyní prochází přes úroveň 0,7125–50.

XAUUSD

Včerejší prudký obrat nedokázal dnes přesvědčit dalším oživením. Dnes očekáváme slabší uzavření a myslím, že pro kurz XAUUSD můžeme předpokládat ústřední oblast 1 220–25. Klíčem pro růst zůstává dvěstědenní pohyblivý průměr oblasti 1 262.

GBPAUD

Toto je kurz, který tak často nesledujeme, ale včera došlo k prudkému obratu kurzu GBPAUD; vypadá to na býčí uspořádání vzhledem k tomu, že tento pár se teprve nyní dotkl lokálního minima. Všimli jsme si také velmi pomalého klesání, což naznačuje usazené pozice, které ztíží jakýkoli postup níž. Díky tomu by jakýkoli tlak ze strany libry mohl najít dost prostředků na prudký nárůst.

John J. Hardy, vedoucí oddělení forexu, Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.