Pátek 15. ledna. Svátek má Alice.

V KOMERČNÍ BANCE STRMĚ ROSTE POČET PLATEB ZADÁVANÝCH PŘES QR KÓD

V minulém roce vzrostl u klientů Komerční banky (KB) na dvojnásobek počet plateb zadávaných přes QR kód. Měsíčně je tímto jednoduchým a rychlým platebním nástrojem zadáno přes 35 tisíc plateb. Aktivně QR Platby využívá více než 21 tisíc klientů.

„V Komerční bance se za poslední rok zdvojnásobil nejen počet QR Plateb, kterých je již více než 35 tisíc měsíčně, ale také počet klientů, kteří s využitím načtení QR kódu platí. Těch je aktuálně přes 21 tisíc. I nadále se zaměřujeme na podporu využívání QR Plateb nejen u klientů, kteří je používají pro placení svých závazků, ale také na podporu firemních klientů, aby umisťovali QR kódy s platebními instrukcemi ze svých účetních systémů na faktury a jiné dokumenty, které zasílají svým klientům,“ uvedla Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky.

Načtení příkazu pomocí QR kódu v mobilní aplikaci s využitím fotoaparátu mobilního telefonu je dnes běžný způsob platby, jako například platba bezkontaktní kartou za nákup zboží v obchodě. Klientům výrazně šetří čas, protože není nutné přepisovat platební údaje, a navíc zamezuje chybám a překlepům při zadávání plateb.

Komerční banka reaguje na podněty klientů a technologický rozvoj. Proto umožňuje zadávat QR Platby i načtením dat z uloženého obrázku QR kódu přímo v mobilu, anebo z elektronické faktury, která je jako příloha v emailu. Tento jednoduchý způsob úhrady se těší stále větší oblibě a počet realizovaných QR Plateb roste každý měsíc.

Zaplatit fakturu, obsahující QR kód, mohou klienti jednoduše a pohodlně prostřednictvím naší aplikace Mobilní banka nebo Mobilní banka Business. O jednoduchosti se mohou klienti přesvědčit na webové stránce www.kb.cz/qrplatba, která mimo jiné obsahuje videonávody s postupem pro zadání QR Plateb pro běžně dostupné operační systémy iOS, Android i Windows. Potřebné informace pro umístění QR kódu na faktury a jiné dokumenty zde ale naleznou také firemní klienti.

Pokud faktura či jiný dokument vyzývající k zaplacení QR kód neobsahuje, mohou klienti napsat jméno obchodníka na schránku qrplatby@kb.cz. Komerční banka tyto klienty osloví a nabídne jim pomoc při zavádění QR kódů na jejich dokumentaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.