CZK/€ 23.725 -0,36%

CZK/$ 21.694 +0,17%

CZK/£ 26.582 -0,28%

CZK/CHF 23.745 -0,32%

29. 10. 2019

0 komentářů

Subjekty:

Kojenci v exotice? Neriskujte se zdravím, varuje Allianz

 

Praha, 29. října 2019; Že déšť, mlha a pochmurné počasí volají po vysněné dovolené pod palmami? Allianz každoročně eviduje s příchodem podzimu 35% nárůst úrazů a onemocnění, ke kterým dojde právě v exotických destinacích. A výjimkou mezi pacienty bohužel nejsou ani kojenci, u kterých rodiče leckdy podcení změnu prostředí, klimatu a stravy. 

„Za loňský rok a prvních deset měsíců toho letošního nám klienti Allianz nahlásili ze svých dovolených okolo stovky případů spojených s ošetřením dětí do jednoho roku,“ říká vedoucí medické asistence Allianz Assistance Jakub Fiala.

Obecně jde především o případy malých úrazů, záněty uší a nosohltanu, zažívací problémy a virová onemocnění různého charakteru. A přes 20 % všech úrazů a onemocnění kojenců se stanou právě v exotické destinaci. Při cestování s dětmi se obzvlášť nevyplácí podceňovat zdravotní rizika. Rodiče by s sebou měli mít vždy zabalené základní léky a pomůcky k ošetření, a hlavně uložené číslo na asistenci 241 170 000, kde jim 24 hodin denně, sedm dní v týdnu poradí s jakýmkoliv zdravotním problémem.

I když může jít o banální poranění, náklady na ošetření v zahraničí rostou raketovou rychlostí. Ceny jsou tam tří až pětinásobné ve srovnání s Českem. „U některých pacientů navíc musíme zařídit i převoz zpátky do České republiky. V řadě případů totiž klienti z důvodů ošetření nebo hospitalizace zmeškají svůj plánovaný návrat,“ dodává Jakub Fiala. A náklady na repatriaci se pohybují od desítek do stovek tisíc korun, což bez řádného pojištění může pořádně zamávat s rodinným rozpočtem.

 

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční pojištění – bude třeba v roce 2023 změnit staré zvyky?

Inflace bude pravděpodobně přetrvávat i v roce 2023 a donutí mnoho pojistitelů diverzifikovat svá aktiva ve snaze chránit se před jejími bezprostředními i dlouhodobými dopady. Tlak regulačních orgánů na odvětví pojišťoven bude také sílit, což přinese nové požadavky týkající se například řízení rizik, udržitelnosti a uspokojování zájmů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 01. 2023

Vysoká inflace vehnala lidi do investic

Třetí kvartál byl z pohledu investic v letošním roce nejsilnější. Lidé se investováním snaží chránit své peníze před vysokou inflací, ta ohrožuje rozpočet 71 procent z nich. Nejvíce Češi v letošním roce investují do dluhopisů, přibývá také investorů do 26 let. Naopak stále klesá počet lidí, kteří si spoří na důchod.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *