CZK/€ 23.840 +0,48%

CZK/$ 22.126 +1,95%

CZK/£ 26.708 +0,47%

CZK/CHF 23.927 +0,76%

16. 11. 2012

0 komentářů

Subjekty:

ING Pojišťovna bude i nadále rozvíjet své aktivity v ČR a SR

 


 

Restrukturalizace ING Group zvýší efektivitu a zajistí stabilní budoucnost
ING Group vykázala za 3. čtvrtletí zisk ve výši 609 mil. EUR, což je méně než očekával trh (846 mil. EUR). I přesto je to velmi solidní výsledek. Ohlášená restrukturalizace a s tím související redukce pracovních míst v holandské části ING je nezbytným krokem v situaci, kdy ING prodává asijskou pojišťovnu a způsob podpory a řízení, jež se dosud zaměřovaly na celý euroasijský region, se bude muset logicky nové situaci přizpůsobit. Díky revizi procesů a organizační struktury chce mateřská společnost zajistit větší flexibilitu a efektivitu fungování společnosti. Jedná se však o interní procesní záležitosti, které se nijak nedotknou klientů ani v Nizozemí, ani v jiných zemích evropského region.

ING ČR vykazuje stabilní výsledky a chce být i nadále lídrem ve své kategorii
ING v České republice a na Slovensku vykazuje dlouhodobě stabilní výsledky. Za 3. čtvrtletí vykázala pojišťovací část ING v ČR čistý zisk ve výši 739 milionů Kč a zvýšila počet aktiv ve správě o 3 %. Oznámená neúčast v druhém pilíři je čistě obchodním rozhodnutím motivovaným především nedostatečnou podporou napříč politickým spektrem a velmi nízkým zájmem ze strany veřejnosti o tento produkt. Přestože Poslanecká sněmovna veto prezidenta Václava Klause nakonec přehlasovala, politická nejistota a nestabilita tohoto projektu přetrvávají. Naše podnikatelské rozhodnutí je pochopitelně ovlivněno i čerstvými zkušenostmi firmy s podobnými reformami v okolních zemích, konkrétně na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.

ING bude i nadále nabízet penzijní připojištění
Svým bez mála 400 tisícům klientů však budeme i nadále nabízet penzijní připojištění v tzv. transformovaném fondu a nově doplňkové penzijní spoření (nástupce dnešního penzijního připojištění, tzv. 3. pilíř). Postaráme se o to, abychom jim poskytli co nejvyšší zhodnocení jejich úspor a nejlepší servis. Pro připomenutí za rok 2011 jsme klientům připsali nadprůměrné zhodnocení vkladů ve výši 2,14 %, což nás zařadilo mezi tři nejlepší fondy na trhu. Od roku 1995 zhodnotil ING PF finanční prostředky téměř milionu klientů v průměru 5,21 % p. a., a je tak historicky druhým nejúspěšnějším penzijním fondem. Především díky těmto skvělým výsledkům jsme letos v rámci prestižní soutěže Fincentrum Banka roku získali druhé místo v kategorii Penzijních fondů.

ING Pojišťovna je ceněnou a obdivovanou, ale i silnou a úspěšnou společností
Kromě toho, že jsme v letošním roce vyhráli například ocenění Nejlepší pojišťovna a Klientsky nejpřívětivější pojišťovna, naše životní pojištění ING Smart získalo první místo v kategorii Životní pojištění roku v soutěži Fincentrum Banka roku 2012. A to podruhé v řadě. ING Group jako taková je podle posledního žebříčku Fortune Global 500 největší finanční institucí na světě z hlediska velikosti tržeb. http://money.cnn.com/magazines/fortune/global500/2012/full_list/

ING Pojišťovna bude i nadále v České republice a na Slovensku rozvíjet své aktivity a naši klienti se mohou bez obav spolehnout na to, že si vybrali silného a stabilního finančního partnera.

REKLAMA

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investiční pojištění – bude třeba v roce 2023 změnit staré zvyky?

Inflace bude pravděpodobně přetrvávat i v roce 2023 a donutí mnoho pojistitelů diverzifikovat svá aktiva ve snaze chránit se před jejími bezprostředními i dlouhodobými dopady. Tlak regulačních orgánů na odvětví pojišťoven bude také sílit, což přinese nové požadavky týkající se například řízení rizik, udržitelnosti a uspokojování zájmů […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 01. 2023

Vysoká inflace vehnala lidi do investic

Třetí kvartál byl z pohledu investic v letošním roce nejsilnější. Lidé se investováním snaží chránit své peníze před vysokou inflací, ta ohrožuje rozpočet 71 procent z nich. Nejvíce Češi v letošním roce investují do dluhopisů, přibývá také investorů do 26 let. Naopak stále klesá počet lidí, kteří si spoří na důchod.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *