Čtvrtek 29. října. Svátek má Silvie.

Genesis Capital získal majoritní podíl ve společnost Swell

Investice 17.06.2014 | 10:01 0 Komentářů

Fond GPEF II spravovaný společností Genesis Capital dokončil v rychlém sledu další akvizici. Jeden z největších správců fondů rozvojového kapitálu v České republice se stal novým vlastníkem společnosti Swell, spol. s r. o. zaměřující se na aplikovaný výzkum a vývoj v oblasti automobilového průmyslu. (Tisková zpráva Genesis Capital)

Společnost Swell se od svého vzniku v roce 1993 úspěšně vypracovala na jednu z předních firem, které se v České republice zabývají aplikovaným výzkumem a vývojem v oblasti automobilového průmyslu. Nejdůležitějším zákazníkem je dlouhodobě Škoda Auto, které Swell poskytuje konstrukční a výpočtářské služby, provádí speciální vývojové zkoušky a dodává automobilce prototypy. Firma ale spolupracuje i s dalšími klienty, jako je například Iveco, Hella, Continental, Bosch nebo Honeywell. Vývojáři Swellu se podílejí také na vývoji osobních automobilů prémiových evropských značek či vozů Formule 1 pro závodní stáj Ferrari

Swell je prosperující firma, mezi jejíž největší přednosti patří více než stovka vysoce kvalifikovaných zaměstnanců s technickým vzděláním, kteří se soustředí na oblast výzkumu a vývoje. Naše rozhodnutí vstoupit do společnosti ovlivnilo i spektrum renomovaných klientů, se kterými Swell spolupracuje,“ komentuje transakci ředitel Genesis Capital Jan Tauber a dodává, že společnost má velký potenciál růstu, který je nový vlastník připraven podpořit prostřednictvím dalších akvizic.

100% ve společnosti Swell získal GPEF II odkupem od Lubomíra Drašara a Pavla Kroise, dvou zakladatelů a dosavadních majitelů, kteří se rozhodli předat vedení a vlastnictví společnosti v její historicky nejlepší kondici.

„Rozhodnutí odejít z firmy, kterou jsme budovali více než dvacet let, nebylo jednoduché,“  říká dnes už bývalý spolumajitel firmy Swell Lubomír Drašar. „Reference společnosti Genesis Capital a kompetence managementu, s nímž jsme dlouhá léta Swell řídili, jsou ale zárukou, že firma bude i nadále plnit přání zákazníků ve stejné kvalitě jako dosud. A díky nastavenému růstovému plánu ze strany nového vlastníka by i v dalších letech měla pokračovat v dalším rozvoji.“

Novou tváří ve vedení Swellu je Lucie Baleková na pozici generálního ředitele. Jejím úkolem bude především dohled nad realizací nastaveného růstového plánu. Lucie Baleková může v nové roli zúročit své dvacetileté zkušenosti z řídících funkcí v několika společnostech převážně v automobilovém průmyslu. Novým výkonným ředitelem Swellu se pak stal Petr Havlík, dosud zodpovědný za marketing a obchod firmy. Oba pak nahradí dosavadní vlastníky na pozici jednatelů Společnosti. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.