Pondělí 01. června. Svátek má Laura.

Fincentrum zvýšilo vloni v České republice obrat o desetinu na 1,21 mld. Kč

Fincentrum v České republice zrychlilo vloni tempo růstu z 9,3 % v roce 2016 na rovných 10 %. Přes regulatorní omezení dostupnosti hypoték i postupný růst jejich úrokových sazeb dokázali poradci Fincentra sjednat hypotéky v objemu více než 16 miliard Kč.

Na vysoce konkurenčním trhu utržilo Fincentrum 1,21 miliardy Kč, tedy o 10 % více než v roce 2016 (obrat 1,1 mld. Kč). K hranici 80 milionů Kč se přiblížil obrat realitní kanceláře Fincentrum Reality, která tak upevnila svou pozici mezi největšími realitními kancelářemi v zemi.

„Všem poradcům i realitním makléřům Fincentra patří můj obdiv a dík za to, že dokázali naplno využít sílu skupiny Fincentrum a udělali z roku 2017 ten nejlepší rok v historii naší společnosti,“ uvedl Petr Stuchlík, zakladatel skupiny Fincentrum.

Fincentrum provedlo desítky tisíc českých rodin několikaletým obdobím rekordně nízkých úrokových sazeb. Poradci jim pomohli sjednat výhodné hypotéky na jedné straně, i alespoň trochu zajímavé produkty spoření a investic na straně druhé.

„Druhá polovina roku 2017 přinesla zásadní změny. Regulace dostupnosti hypoték, růst úrokových sazeb i uvolnění kurzu české koruny budou klást na kvalitu práce finančních poradců zvýšené nároky. Poradci Fincentra jsou na tyto změny připraveni a věřím, že z náročnějšího prostředí bude Fincentrum i nadále těžit,“ dodal Petr Stuchlík.

Ke konci roku 2017 pracovalo pro Fincentrum v České republice řádově 2 000 zkušených poradců, pro které je finanční poradenství hlavním zdrojem příjmů.

Na konci roku 2017 získala společnost Fincentrum od České národní banky licenci samostatného zprostředkovatele spotřebitelských úvěrů. Jako první z velkých finančních zprostředkovatelů obdržela od ČNB také akreditaci k pořádání odborných zkoušek podle zákona o spotřebitelském úvěru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.