Středa 21. dubna. Svátek má Alexandra.

Equa bank má nejlepší internetové bankovnictví pro podnikatele

Banky Equa bank 18.12.2014 | 10:37 0 Komentářů

Equa bank nabízí podnikatelům nejlepší internetové bankovnictví na trhu. Ukázal to průzkum společnosti bside, který porovnával internetová bankovnictví pro podnikatele 13 bank působících na českém trhu. Z průzkumu vyplynulo, že ze sledovaných bank Equa bank nabízí nejširší spektrum služeb, které lze zřídit přes internet, tedy bez návštěvy pobočky. 

Průzkum společnosti bside se zaměřil hlavně na zkoumání jednoduchosti a pohodlnosti obsluhy internetového bankovnictví a rozsahu služeb, které nabízí.  Na základě vyhodnocení jednotlivých dílčích parametrů získala Equa bank nejlepší hodnocení. Společnost bside na internetovém bankovnictví Equa bank ocenila především nejširší spektrum nabízených služeb přes internet: možnost založení účtu online s možností výběru místa podpisu smlouvy, on-line nastavení změny disponentských práv,  on-line pořízení nového firemního produktu či platební karty pro disponenta. Rovněž společnost ocenila jednoduchost obsluhy, neboť všechny nabízené služby lze využívat na základě jednoho přihlášení a bez nutnosti mít například nainstalovaný certifikát.

„Equa bank spustila inovované internetové bankovnictví v červnu letošního roku. Při jeho vývoji jsme se snažili zohlednit požadavky tohoto segmentu na jednoduchost a pohodlnost obsluhy účtů přes internet. Z průzkumu, který jsme si na začátku roku nechali zpracovat, jasně vyplynulo, že 8 z 10 firem aktivně využívá internetové bankovnictví pro správu firemních financí. Pro polovinu z nich je přitom jednoduché a pohodlné internetové bankovnictví nutností. Jsme rádi, že se nám požadavky firem podařilo uvést do praxe a že společnost bside vyhodnotila naše internetové bankovnictví pro SME segment jako uživatelsky nejpřívětivější,“ uvedl Radek Schönfeld, vedoucí oddělení produktů firemního bankovnictví Equa bank.

Společnost bside uskutečnila průzkum internetového bankovnictví pro podnikatele a malé a střední podniky 13 bank na podzim letošního roku formou mystery shoppingu. „Cílem průzkumu bylo zmapovat vyspělost a jednoduchost internetového bankovnictví pro firemní segment. Vývoj moderních technologií jde rychle dopředu a klienti z řad podnikatelů a malých a středních firem vyžadují stále více od svých bank možnost obsluhy svých financí přes internet bez nutnosti navštívit pobočku. Průzkum ukázal, že banky si tento fakt uvědomují a řada bank své firemní bankovnictví za poslední dobu významně inovovala. Přesto však nabídka kompletní obsluhy financí přes internet je na českém trhu výjimečná,“ komentovala výsledky průzkumu Renata Rosendorfská ze společnosti bside.

equabank-1 equabank-2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.