Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

Equa bank: Češi začali utrácet, život se postupně vrací k normálu

Banky Equa bank 27.05.2020 | 11:31 2 Komentářů

Praha, 27. května 2020 – Protiepidemická opatření se uvolňují, otevírají se obchody a restaurace a Češi se pomalu vrací ke svým zvyklostem z doby předkoronavirové. Projevuje se to mimo jiné i na větší ochotě utrácet. Od poloviny května zaznamenává Equa bank dvojnásobný nárůst výběrů z bankomatů a plateb kartou u obchodníků, a to až na úroveň z doby před vypuknutím epidemie.

V době karantény byl zřejmý malý zájem lidí o utrácení. V dubnu klesly výběry z bankomatů na více než polovinu ve srovnání s běžným průměrem v době předkoronavirové. Od poloviny května  se ale zájem o hotovost opět zvýšil, a to až na úroveň před epidemií.  Návrat do normálu je zřejmý i na oživění plateb u obchodníků. Zatímco v době karantény se platby u obchodníků pohybovaly hluboko pod každodenním průměrem, v polovině května se opět vyšvihly téměř na úroveň vánoční nakupovací horečky. Největší nárůst přitom zaznamenaly nákupy oblečení a obuvi, ale i útraty v oblasti zdraví a krásy, potravin a drogerie.

„Návrat Čechů k běžnému transakčnímu chování nás těší – nejen, že vidíme, že lidé se vrací k životu, na který byli zvyklí v době před vypuknutím pandemie, ale tím, že začínají ve větší míře nakupovat, pomáhají živnostníkům, firmám a v neposlední řadě celé ekonomice, která je v České republice tažena domácí poptávkou,“ řekl Ondřej Hák, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

 

2 komentáře: “Equa bank: Češi začali utrácet, život se postupně vrací k normálu”

  1. Bezhotovnostní platby napsal:

    Za mě teda v době předkoronovirové, v průběhu, i teď platím hotovostí minimálně. Equa bank má super bezhotovnostní placení, využívám jak chytré hodinky, tak mobil. No vlastně možná už skoro jen ty hodinky, ty mám na ruce pořád 🙂 a hotovost u sebe mám jen, když vím, že podnik opravdu karty nepřijímá..

  2. Equa napsal:

    Jak se blíží léto, tak má člověk chuť utrácet no. Já mám třeba účet u Equa banky a ti mají online bankovnictví prostě lehký a to se pak nákupy platí raz dva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.