Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

EFPA ČR zavádí evropsky akreditovaný program Poradce finančního plánování

EFPA ČR úspěšně dokončila proces evropské akreditace nového titulu PFP – Poradce finančního plánování. Tento program a titul je srovnatelnou obdobou programů v celé Evropě a přichází v reakci na poptávku finančních poradců po nadstavbě k sektorovým zkouškám. Program PFP je rovněž unikátní v tom, že je součástí ucelené metodiky kariérního rozvoje. Každý účastník může pokračovat dále programem EFA a následně EFP – nejvyšším evropským titulem a certifikátem v oblasti finančního poradenství a plánování.

PFP je určen všem poradcům, kteří absolvovali alespoň dvě sektorové zkoušky a chtějí klientům poskytovat poradenství s prvky dlouhodobého plánování. PFP totiž kombinuje znalosti a dovednosti z více sektorů s poradensko-plánovacími prvky. Například úvěrový specialista s penzijní zkouškou tak může klientovi bezpečně naplánovat úvěr s ohledem na disponibilní prostředky z doplňkového penzijního spoření. A podobných kombinací najdeme v oblasti finančních produktů celou řadu.

„Program PFP jsme začali připravovat s evropskými partnery před dvěma lety jako program a titul se srovnatelným obsahem, rozsahem a úrovní vzhledem k obdobným programům v rámci Evropy. Ze zpětné vazby našich více než 100 korporátních klientů jsme věděli, že nebyl prostor na další stupeň rozvoje v době, kdy poradci a zaměstnanci finančních institucí absolvovali i dvě sektorové zkoušky v jednom roce. Cítíme, že ten čas přišel právě teď, protože PFP je ideální nadstavba nad sektorové zkoušky, které v sobě mnoho poradenských a plánovacích prvků nezahrnují,“ říká Zdeněk Santler, místopředseda Rady EFPA ČR.

Získání PFP je časově nenáročné (cca 30 hodin) a jeho výuka probíhá formou blended learning
která kombinuje e-learning a 2–3denní vzdělávání u EFPA akreditovaných poskytovatelů přípravy, mezi kterými si může účastník libovolně vybrat svého favorita. Mezi vzdělávacími prvky najdeme například procvičování případových studií a modelových příkladů nejčastějších životních situací klientů. K dispozici jsou rovněž vypracované moduly, které mohou klienti EFPA implementovat do interního vzdělávacího systému a poradce připravit sami. „Navíc je PFP unikátní v tom, že je součástí ucelené metodiky karierního rozvoje. Každý účastník může pokračovat dále programem EFA a následně EFP, který je nejvyšším evropským titulem a certifikátem v Evropě,“ prozrazuje Santler.

Vše je zakončeno zkouškou u EFPA ČR, kde účastník obhájí případovou studii před odbornou komisí složenou zejména z aktivních poradců, držitelů certifikací EFA a EFP. Tato zkouška je unikátní v tom, že zahrnuje i mentoringový prvek, kdy účastník dostane konkrétní doporučení, v čem se má dále rozvíjet. „Věříme, že program PFP bude mít minimálně stejný úspěch jako EFA. Jeho absolventi si totiž zvýšili nejen profesní schopnosti a znalosti, ale i své příjmy. Podle nedávného výzkumu mezi absolventy EFA jsme zjistili, že po 1. roce jim vzrostly příjmy o 10–30 %,“ říká Santler.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.