CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

29. 05. 2020

0 komentářů

Subjekty:

Dovolenou v ČR budou trávit dvě třetiny Čechů. Nabídka ubytování se tenčí

 

Praha, 29. 5. 2020 Vládní restrikce a omezení cestování do zahraničí zapříčinily, že téměř dvě třetiny Čechů (63 %) stráví letošní letní dovolenou doma, vyplývá z průzkumu pro Czech Tourism. Se zvýšenou poptávkou po tuzemské dovolené souvisí i tenčící se nabídka ubytování a jeho rostoucí cena. Penziony a kempy jsou již téměř vyprodané. Letní dovolené se tak nakupují s větším předstihem a s pojištěním storna. 

Kempy a penziony již nyní hlásí 50-70% obsazenost. Češi si totiž uvědomují, že nabídky ubytování mizí opravdu velmi rychle. Část kapacit pak skoupily cestovní kanceláře, zejména u vodních nádrží a na horách, kam Češi plánují vyrazit nejčastěji. Ceny ubytování jsou prozatím stejné jako loni, ale díky velkému zájmu porostou. Podle hoteliérů se ceny zvýší o 10 až 20 procent. Ceny tuzemských dovolených se tak přiblíží k cenám za zájezdy do zahraničí. V některých případech je i převýší. Podle agentury Invia bude letos největší zájem o Šumavu, Krkonoše a jižní Moravu.

Vzhledem k rostoucím cenám a brzkému nákupu tuzemských dovolených se zvyšuje i poptávka po pojištění storna. ERV Evropská pojišťovna, která ho nabízí přímo přes vybraná ubytovací zařízení produkt HotelStorno, eviduje meziroční růst poptávky o 15-20 %. „Cena týdenního ubytování v penzionu s polopenzí na Lipně vychází pro čtyřčlennou rodinu na více než 20 tisíc korun. Nejedná se tedy o malé peníze, a to si lidé uvědomují. Proto si nyní více pojišťují i dovolenou v rámci ČR,“ říká Vlastimil Divoký, manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny.

Pojištění se nabízí ve třech variantách – Basic, Standard a Optimal. Základní varianta kryje zrušení cesty, ta prostřední navíc obsahuje pojištění odpovědnosti za škody způsobené v ubytovacím zařízení a nejvyšší Optimal ještě navíc nabízí kompenzaci nevyužité dovolené. Klienti mohou pojištění storna využít nejen ze zdravotních důvodů, ale také kvůli ztrátě zaměstnání, rozvodu, konání opravné zkoušky nebo poškození bydliště. Cena je vypočítávána z ceny zájezdu či ubytovací služby v rozmezí 4-6 %. Pojistná událost se řeší jednoduše on-line přes aplikaci pro hlášení škod.

Limity pojištění

Limity pojištění v Kč Basic Standard Optimal
Zrušení cesty (limit ve výši celkové ceny ubytovacích služeb) ano ano ano
Odpovědnost za škody
v ubytovacím zařízen
50 000 100 000
Nevyužitá dovolená 10 000

Vlastimil Divoký, Manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022

Sportujete? Tak si raději zkontrolujte svoji pojistku

Úrazové pojištění je vhodným doplňkem široké pojistné ochrany zejména pro sportovně aktivní lidi. Aby úrazové pojištění ale skutečně chránilo, musí zahrnovat všechny aktivity, které člověk provozuje.

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

10. 08. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *