Pondělí 26. července. Svátek má Anna.

CZC.cz slaví milion objednávek, 20% růst tržeb a 20 let na trhu

Investice 21.05.2018 | 19:15 0 Komentářů

CZC.cz, hrdá dvojka na online trhu s počítači a elektronikou, letos slaví 20. výročí svého vzniku. A také rekordní výsledky za minulý fiskální rok. Během něj e-shop odeslal přes milion objednávek a zvýšil tržby téměř o 20 %, a to na 4,3 miliardy korun.

„Od dubna 2017 do letošního března jsme ze skladu v Rudné odeslali přes milion zásilek, přičemž naše tržby v porovnání s předchozím obdobím vzrostly o 20 %. Dvouciferné tempo růstu si držíme už sedmý rok v řadě za sebou, zatímco celý online trh se spotřební elektronikou má výrazně pomalejší dynamiku,“ komentuje předběžné a neauditované výsledky skončeného fiskálního roku generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková.

„Tradičně se nám dařilo nejvíce v prodeji notebooků, televizí a mobilů – těch prodáváme 300 denně a patří mezi naše hlavní tahouny růstu. Nejrychlejší růst jsme zaznamenali u herních konzolí, operačních pamětí a grafických karet,“ vysvětluje obchodní ředitel CZC.cz Tomáš Pilský s tím, že právě prodej grafických karet v minulém fiskálním roce poznamenal celý trh nejvýrazněji. „Extrémní poptávku po grafických kartách související s těžbou kryptoměn nestačili výrobci vykrývat. Naráželi jsme tak buď na nedostatek karet nebo na extrémní růst jejich ceny, někdy až o 50 %. Letos v této kategorii očekáváme naopak pokles, jelikož těžba už není tak výnosná,“ dodává Pilský.

Přestože na grafické karty si někdy museli zákazníci počkat, drtivou většinu z více než 40 000 položek v katalogu měl e-shop permanentně skladem. Zákazníci si tak své objednávky mohli vyzvednout zdarma nejpozději druhý den v síti 70 poboček po celé republice. „Polovinu vlastních poboček jsme loni přestavěli do útulnějšího konceptu chytrého obýváku. Dalším zlepšovákem se stal živý chat s našimi operátory, kterému úspěšně konkuroval chatbot Čenda na Facebooku. Řada zákazníků také využila možnost komfortní online reklamace,“ říká marketingový ředitel CZC.cz Milan Duda.

Dlouholetou tradici mají na CZC.cz montáže stolních počítačů, převážně pro nadšené hráče. „V uplynulém fiskálním roce jsme složili rekordních 10 500 počítačů, část z nich v režimu expresní montáže do druhého dne, která je také loňskou novinkou. Pro zákazníky, kteří si nechtějí komponenty pro PC vybírat sami, nabízíme nově konfigurovatelné sestavy, ve kterých si u jednotlivých komponent jednoduše zvolí variantu podle svého gusta,“ popisuje Tomáš Pilský.

Povzbudivé výsledky, ale také 20. výročí úspěšného působení na českém trhu, se CZC.cz rozhodlo oslavit i se svými zákazníky. V nové kampani, která oslavuje CZC.cz jako dvojku na trhu a odstartuje ve středu 23. května, proto bude po dobu sedmi následujících týdnů nabízet zákazníkům kódy na 20% slevu na nákup desítek nejprodávanějších produktů. Více o 20leté historii CZC.cz se dozvíte z přiložené infografiky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.