CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

07. 08. 2012

0 komentářů

Subjekty:

ČS vstupuje do druhé testovací fáze Mobilní platební karty pro bezkontaktní mobilní platby pro telefony iPhone

 


 

V červenci letošního roku jsme zahájili pilotní fázi testování nové aplikace. Vzhledem k více než pozitivním ohlasům ze strany našich zaměstnanců-testérů nyní přicházíme za našimi klienty s žádostí o spolupráci. Naší snahou vždy bylo přinášet nové technologie, které jim zpříjemní život, ať se již jednalo o bezkontaktní platební karty či nyní o novou možnost platit mobilním telefonem. Pokud budou uživatelé s novou aplikací spokojeni, nabídneme ji všem našim klientům během několika následujících měsíců,“ uvedla Marie Hešnaurová, ředitelka odboru Rozvoj platebních karet České spořitelny.

Telefonem bude možné platit všude, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Uživatelé telefonu iPhone 4/4S pouze ke svému telefonu připojí přídavné zařízení a následně si stáhnou z App Store doprovodnou aplikaci Mobilní platební karta. Přídavné zařízení obsahuje anténu a integrovaný zabezpečovací prvek Secure Element, v němž je mobilní karta Visa bezpečně uložena. Tato „karta“ pak pracuje s aplikací staženou z App Store tak, aby umožnila provádění plateb z telefonu iPhone.

Po aktivaci Mobilní platební karty mohou uživatelé začít jednoduše nakupovat. Po spuštění aplikace klient jednoduše přiloží svůj přístroj iPhone k jakémukoli platebnímu terminálu, který akceptuje bezkontaktní karty a provede bezkontaktní platbu. Tímto způsobem je možné platit i v zahraničí. Podobně jako u bezkontaktních karet jsou platby prostřednictvím Mobilní platební karty do výše 500 Kč osvobozeny od nutnosti zadávání PIN. Změnou oproti bezkontaktním platebním kartám je, že uživatel si může v případě potřeby zvolit nutnost zadávání PIN i u plateb do 500 Kč. Částky nad 500 Kč jsou vždy PINem potvrzovány.

Mobilní platební kartu lze kromě bezkontaktního placení použít taktéž k nákupům zboží a služeb na internetu. Průběh celého nákupu je stejně rychlý, jednoduchý a bezpečný, jako by uživatel platil svoji běžnou platební kartou.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Technologické akcie a iPhone

Technologické akcie a čekání na nový iPhone

Apple před několika dny představil některé nové produkty, na akciích firmy se to ovšem prakticky neprojevilo. Podle odborníků to ale není proto, že by globální technologická firma veřejnost a zákazníky zklamala. Celý technologický segment ale zažívá turbulentní období.

Text: Karel Pučelík

22. 09. 2020

Platební karty - VISA a MasterCard

Na návštěvě zákulisí placení kartami

Platební karty představují instrument umožňující platit a vybírat hotovost. Co se děje na pozadí placení kartami? Jak pozná terminál obchodníka, že platba je krytá? Kteří hráči vystupují v zákulisí mezinárodního systému platebních karet? 

Text: Radovan Novotný

09. 10. 2019

Platební karty - VISA a MasterCard

Vyznáte se v platebních kartách?

Platební karty jsou nástroje určené k bezhotovostním platbám, které jsou vydávány fyzickým a právnickým osobám nejčastěji bankou. Bezhotovostní platbou se rozumí oprávněné čerpání placené částky z účtu držitele (majitele) karty. Platební karta umožňuje držiteli bezhotovostní platby na účet prodejce nebo poskytovatele služby […]

Text: David Krůta

03. 05. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.