Pátek 23. října. Svátek má Teodor.

Česká spořitelna spustila v pilotním provozu novou službu DOHODNUTO.cz. Zvyšuje ochranu kupujících a prodávajících na on-line bazarech

Česká spořitelna vyvinula během devíti měsíců interní startup DOHODNUTO.cz, který umožňuje větší kontrolu nad férovým průběhem obchodů na českých online bazarech. Od poloviny září je služba spuštěna v pilotním provozu pro menší počet uživatelů, kteří obdrželi pozvánku k registraci. Cílem tohoto kroku je vše na základě praktických zkušeností od vybraných uživatelů odladit před plošným spuštěním. Podobné řešení umožňují například zahraniční služby escrow.com, shieldpay.com či paylax.com.

„Ještě před pár měsíci jsme měli myšlenku jen na papíře a mám upřímnou radost, že se nám v pár lidech za devět měsíců toto unikátní řešení podařilo rozjet,” říká Petr Zíma, vedoucí vývojového týmu služby DOHODNUTO.cz a dodává: „V době pandemie koronaviru, kdy se vše přesouvá do online prostředí, mohou služby jako je DOHODNUTO.CZ přispět ke zjednodušení obchodování. Chtěli jsme co nejrychleji nabídnout uživatelům službu, která nahradí potřebu se kvůli obchodování osobně setkávat. Současně chceme být spolehlivým průvodcem při obchodování, který zvyšuje mezi oběma stranami pocit důvěryhodnosti a spolehlivosti. Registrací do služby a jejím využitím zvyšujeme ochranu peněz kupujících a prodávajících, a tím i snižujeme riziko možné škody vlivem podvodného jednání na online bazarech.“

Jak služba DOHODNUTO.cz funguje

  • Kupující neposílá peníze přímo prodávajícímu, ale na náš účet u České spořitelny.
  • Prodávající odešlete zboží, až když je přes službu DOHODNUTO.cz zaplacené.
  • Kupující si zboží zkontroluje a potvrdí převzetí, následně mu Česká spořitelna peníze uvolní.

Svou registrací jak prodávající, tak kupující jasně ukazují, že si mohou při obchodování důvěřovat. Stačí se zaregistrovat a mít účet v kterékoli české bance.

Služba je pro prodávajícího zdarma, kupující platí za každý uzavřený obchod 49 Kč. Cena za službu je připočtena k ceně zboží a dopravy, kterou kupující posílá na účet v České spořitelně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.