CZK/€ 24.460 +0,33%

CZK/$ 23.992 +1,19%

CZK/£ 28.987 +0,71%

CZK/CHF 25.397 +0,93%

22. 01. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Česká spořitelna propojuje dvě stávající nadace

 

Nadace České spořitelny se nově bude věnovat i systémovým změnám ve vzdělávání, jde o jeden z největších nadačních programů podporující vzdělávání. Cílem nadace je, aby se děti a mladí lidé vzdělávali naplno a s radostí. Studie ukazují, že české děti chodí do školy nejméně rády ze zemí OECD. Nadace České spořitelny zakládá organizace Elixír do škol, z.ú. a Učitel naživo, ú. Do jejich činnosti vloží v následujících třech letech dohromady 57 milionů Kč. Nadále se bude nadace věnovat i oblastem aktivního stáří, péče o mentálně postižené a léčbě a prevenci drogových závislosti, a to se zvláštním zřetelem na systémová řešení a rozvoj podnikavosti organizací působících v těchto sektorech. 

Od ledna 2018 dochází k vzájemnému propojení nadací České spořitelny. V roce 2002 založila Česká spořitelna Nadaci České spořitelny, která se věnuje podpoře sociálního podnikání a pomoci lidem na okraji společnosti. O deset let později k ní přibyla s jměním z nevyzvednutých peněz z anonymních vkladních knížek Nadace Depositum Bonum, věnující se vzdělávání. Nadace České spořitelny po propojení nově podporuje i systémové inovace ve vzdělávání a posiluje prestiž profese učitele.

“V Nadaci ČS navazujeme na důležitou práci ve vzdělávání v sesterské nadaci,” vysvětluje Ondřej Zapletal, ředitel nadace, a upřesňuje: “Výsledky českých studentů se v mezinárodním srovnání zhoršují a české děti chodí do školy nejméně rády ze všech zemí OECD. Zaměříme se na podporu a rozvoj učitelské profese, a to ve spolupráci s dalšími nadacemi, filantropy, organizacemi občanské společnosti a složkami veřejné správy. Právě takto můžeme jako nadace významným způsobem přispět k tomu, aby děti nacházely radost z učení, aby české škol pomáhaly dětem naplňovat svůj potenciál a vedly je ke kritickému myšlení, spolupráci a angažovanosti.”

Nadační cíle mají podpořit také vznikající neziskovky Elixír do škol, z.ú., podporující kolegiální sdílení učitelů, a Učitel naživo, z.ú., podporující unikátní výcvik pro budoucí učitele. Do jejich činnosti vloží Nadace České spořitelny v následujících třech letech 57 milionů Kč. Tyto nové vzdělávací organizace navazují na původní interní nadační projekty. Nadace Depositum Bonum podobně stála u zrodu managmentu dnes samostatně stojící organizace H-mat, podporující Hejného matematiku.

Nadace Depositum Bonum také zcela nezaniká, ale věnuje výnosy svého nadačního jmění na vzdělávací programy druhé nadaci a ponechává si kontrolní mechanismy. Je tak zajištěno, že účel nevyzvednutých peněz z anonymních vkladních knížek přetrvává a navíc posiluje pod jednotnou společnou značkou. Stávající zaměření Nadace České spořitelny také pokračuje a věnuje se nadále i systémovým inovacím v sociálním podnikání v daných oblastech (problémy seniorů či prevence a boj s drogovou závislostí a péče o dospělé s mentálním postižením).

REKLAMA

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Vzdělání MBA

Vzdělání patří mezi nejlepší osobní investice

Globálně podle Světové banky platí, že extra rok studia znamená zvýšení hodinové mzdy o 9 %, přičemž jde o hodnotu, která je během desetiletí velmi stabilní. Na trhu práce přitom jednu z nejvyšších hodnot z hlediska efektivity i přínosů pro každodenní praxi má MBA vzdělání.

Text: PR článek

26. 08. 2019

Cambridge Business School

Titul MBA je rozhodující výhodou na trhu práce

Zaměstnavatelé v dnešním konkurenčním prostředí kladou stále vyšší nároky na své zaměstnance. Vyžadují od nich vysokou kvalifikaci, odborné znalosti a praktické zkušenosti. Abyste získali práci snů, je důležité mít kvalitní vzdělání. Stačí jen vybrat si k tomu tu správnou školu, například velmi žádané studium MBA na Cambridge Business […]

Text: Redakce

28. 05. 2018

Vzdělání je lék

Neexistuje snad v česku vláda, která by za jednu ze svých priorit nevyhlásila podporu vzdělání. Výsledky však ukazují opak. Nicméně nejsme v této situaci sami. Stačí se podívat na jih Evropy.

Text: Šimon Finemon

09. 01. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.