Středa 20. ledna. Svátek má Ilona.

Česká firma Cryptelo vydala kryptoměnu. Za pár dnů inkasovala 20 milionů

Investice 01.02.2018 | 13:16 0 Komentářů

Česká společnost Cryptelo vyvíjející technologii na šifrované ukládání a přenosy dat začala vydávat svoji vlastní kryptoměnu. Během tří dnů předprodeje prodala již 25 milionů tokenů v hodnotě jeden milion dolarů, v přepočtu 20 milionů korun.

Předprodej začal 19. ledna a skončí, jakmile zájemci nakoupí 100 milionů tokenů. Možnost nakupovat tokeny pro širokou veřejnost se otevře po ukončení předprodeje. Cena jednoho tokenu je 0,1 dolaru. Tokeny lze nakupovat prostřednictvím digitální měny Ethereum.

Cílem je v předprodeji a následném prodeji vybrat celkem 12 milionů dolarů.

Hodnota tokenu v čase závisí na tom, jak platforma Cryptelo funguje. Kupující vydělávají tehdy, když se hodnota Cryptelo tokenů zvyšuje. Čím více lidí bude s Cryptelo měnou manipulovat a čím více lidí bude využívat Cryptelo produktů a služeb, tím hodnota této měny poroste.

„Po ukončení prodeje vlastníkům tokenů umožňujeme s naší kryptoměnou volně nakládat a prodávat je. Naše tokeny jsou volně obchodovatelné za jinou digitální měnu, třeba bitcoiny,“ říká ředitel společnosti Cryptelo Martin Baroš.

Cryptelo patří mezi světovou špičku v oblasti zabezpečeného sdílení a ukládání dat. Vzniklo díky podpoře společnosti Startup Yard. Jedním ze zakladatelů je světově proslulý český kryptolog a odborník na elektronickou bezpečnost Vlastimil Klíma.

„Cryptelo je prověřené předními světovými hackery, kterým jsme v rámci penetračních testů zpřístupnili náš zdrojový kód. Přesto nedokázali Cryptelo prolomit. Díky tomu se všichni, kteří využívají naši zabezpečenou technologii, mohou spolehnout, že jejich data nikdo nemůže číst, a to ani my v Cryptelu,“ říká Martin Baroš.

Společnost staví na tezi, že úroveň bezpečnosti v digitálním světě definuje bezpečnost ve světě fyzickém. Jejím cílem je zajistit bezpečnost dat firmám i jednotlivcům.

Rozdíl v porovnání s bitcoiny je ve využití

„Krypto svět má dnes mnohem širší využití než jen investice do digitální měny. Bitcoin je nejznámější kryptoměnou. Často je spojován pouze s investicí, ačkoliv se mu podařilo proniknout do reálného světa a lze za něj přímo nakupovat běžné služby, což ostatní digitální měny zatím neumožňují. Naše kryptoměna CRL je určena pro úhradu služeb Cryptelo platformy, tím se stane motorem pro aktivity v bezpečných šifrovacích prostředích,“ popisuje Martin Baroš.

Spojení kryptografie a programování

Cryptelo spojuje znalost kryptografie a programování. Cryptelo má v současné době dva existující produkty. Cryptelo Drive a Cryptelo Key Ring. Oba jsou postaveny na Cryptelo platformě, šifrovací technologii pro ultra bezpečný přenos a ukládání dat.

Cílem v rámci ICO je otevřít platformu vývojářům a společnostem na celém světě a umožnit jim jednoduchou implementaci šifrovaného ukládání dat a využití správy klíčů založené na špičkové kryptografii a blockchainové technologii, do které Cryptelo investovalo přes 7 člověko-let vývoje.

„Naše řešení spojuje dvě cesty pro dosažení maximální bezpečnosti dat. Jednak zabezpečené šifrované úložiště dat a dále kryptografickou správu klíčů, která je založená na blockchain technologii. Tato kombinace umožňuje novátorské funkce, jako je například možnost odebrat přístup k souboru, který jste již odeslali emailem. Data vždy zůstanou ve vašich rukách,“ říká Martin Baroš.

Tisková zpráva: Cryptelo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.