CZK/€ 25.350 +0,06%

CZK/$ 23.442 +0,45%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.632 +0,31%

01. 02. 2018

0 komentářů

Česká firma Cryptelo vydala kryptoměnu. Za pár dnů inkasovala 20 milionů

 

Česká společnost Cryptelo vyvíjející technologii na šifrované ukládání a přenosy dat začala vydávat svoji vlastní kryptoměnu. Během tří dnů předprodeje prodala již 25 milionů tokenů v hodnotě jeden milion dolarů, v přepočtu 20 milionů korun.

Loading 

Předprodej začal 19. ledna a skončí, jakmile zájemci nakoupí 100 milionů tokenů. Možnost nakupovat tokeny pro širokou veřejnost se otevře po ukončení předprodeje. Cena jednoho tokenu je 0,1 dolaru. Tokeny lze nakupovat prostřednictvím digitální měny Ethereum.

Cílem je v předprodeji a následném prodeji vybrat celkem 12 milionů dolarů.

Hodnota tokenu v čase závisí na tom, jak platforma Cryptelo funguje. Kupující vydělávají tehdy, když se hodnota Cryptelo tokenů zvyšuje. Čím více lidí bude s Cryptelo měnou manipulovat a čím více lidí bude využívat Cryptelo produktů a služeb, tím hodnota této měny poroste.

„Po ukončení prodeje vlastníkům tokenů umožňujeme s naší kryptoměnou volně nakládat a prodávat je. Naše tokeny jsou volně obchodovatelné za jinou digitální měnu, třeba bitcoiny,“ říká ředitel společnosti Cryptelo Martin Baroš.

REKLAMA

Cryptelo patří mezi světovou špičku v oblasti zabezpečeného sdílení a ukládání dat. Vzniklo díky podpoře společnosti Startup Yard. Jedním ze zakladatelů je světově proslulý český kryptolog a odborník na elektronickou bezpečnost Vlastimil Klíma.

„Cryptelo je prověřené předními světovými hackery, kterým jsme v rámci penetračních testů zpřístupnili náš zdrojový kód. Přesto nedokázali Cryptelo prolomit. Díky tomu se všichni, kteří využívají naši zabezpečenou technologii, mohou spolehnout, že jejich data nikdo nemůže číst, a to ani my v Cryptelu,“ říká Martin Baroš.

Společnost staví na tezi, že úroveň bezpečnosti v digitálním světě definuje bezpečnost ve světě fyzickém. Jejím cílem je zajistit bezpečnost dat firmám i jednotlivcům.

Rozdíl v porovnání s bitcoiny je ve využití

REKLAMA

„Krypto svět má dnes mnohem širší využití než jen investice do digitální měny. Bitcoin je nejznámější kryptoměnou. Často je spojován pouze s investicí, ačkoliv se mu podařilo proniknout do reálného světa a lze za něj přímo nakupovat běžné služby, což ostatní digitální měny zatím neumožňují. Naše kryptoměna CRL je určena pro úhradu služeb Cryptelo platformy, tím se stane motorem pro aktivity v bezpečných šifrovacích prostředích,“ popisuje Martin Baroš.

Spojení kryptografie a programování

Cryptelo spojuje znalost kryptografie a programování. Cryptelo má v současné době dva existující produkty. Cryptelo Drive a Cryptelo Key Ring. Oba jsou postaveny na Cryptelo platformě, šifrovací technologii pro ultra bezpečný přenos a ukládání dat.

Cílem v rámci ICO je otevřít platformu vývojářům a společnostem na celém světě a umožnit jim jednoduchou implementaci šifrovaného ukládání dat a využití správy klíčů založené na špičkové kryptografii a blockchainové technologii, do které Cryptelo investovalo přes 7 člověko-let vývoje.

„Naše řešení spojuje dvě cesty pro dosažení maximální bezpečnosti dat. Jednak zabezpečené šifrované úložiště dat a dále kryptografickou správu klíčů, která je založená na blockchain technologii. Tato kombinace umožňuje novátorské funkce, jako je například možnost odebrat přístup k souboru, který jste již odeslali emailem. Data vždy zůstanou ve vašich rukách,“ říká Martin Baroš.

Tisková zpráva: Cryptelo

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

investice do kryptoměn

Investice do kryptoměn v daňovém přiznání

Zdanění investic do kryptoměn, bitcoinu i jiných altcoinů, je v českém daňovém systému jedno z nejpřísnějších. Neexistuje možnost osvobození od daně, ani při splnění určitých podmínek, jako je tomu například u držby cenných papírů. Kryptoměny jsou víceméně považovány za komodity a daní se vždy a všude. Téměř. […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

17. 01. 2024

Cena bitcoinu klesla

Cena kryptoměny v uplynulém týdnu slábla a investoři vyčkávali na makro data. Bitcoin uvízl zhruba 10 % pod svými maximy z počátku května, mezitím investoři dále vyčkávají, ostatní vybírají výnosy z nedávných zisků.

Text: Redakce

Foto: Pixabay

15. 05. 2023

bitcoin 2023

Bitcoin se vrací k růstu, vydrží to?

Bitcoin od začátku letošního roku téměř zdvojnásobil svou hodnotu. V pozadí jeho růstu stojí nestabilita amerického bankovního sektoru, vysoká inflace v mnoha světových ekonomikách a také celková situace nejistoty kolem fiat měn. Jak moc jsou tyto vlivy životaschopné a jak moc budou ovlivňovat cenu bitcoinu a altcoinů […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

28. 04. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *