Středa 28. října. Je Státní Svátek

Češi tvrdí, že na pojistky jim nezbývají peníze. Cigaret se ale nevzdávají

Nedostatek finančních prostředků Češi uvádějí jako hlavní důvod, proč nemají životní pojištění. Polovina těch, co tvrdí, že nemají peníze, ale kouří. Pětina lidí bez životní pojistky produkt nepovažuje za výhodný a každý desátý nad pojištěním nepřemýšlel. Jen čtyři lidé ze sta mají dost velký finanční polštář a životní pojištění nepotřebují. To říkají výsledky výzkumu, který pro Pojišťovnu České spořitelny zpracovala společnost Ipsos.

„Peněz na životní pojistku se nedostává hlavně nezaměstnaným, nepracujícím důchodcům a ženám s příjmem do 10 000 korun měsíčně. Polovina těch, kdo tvrdí, že na pojistku nemá, ale kouří. Kdyby si dávali peníze na cigarety stranou, měli by za pár krabiček měsíčně dostatečnou pojistnou ochranu,“ upozorňuje na možnou úsporu Jana Jirásková, tisková mluvčí Pojišťovny České spořitelny. „Studenti a mladí lidé do 25 let nad významem životního pojištění ještě nepřemýšlí nebo se neorientují v nabídce trhu. O sjednání uvažují hlavně singles a mladí živitelé rodin.“

Že nezbývají peníze na životní pojištění, říká 34 % mužů a 46 % žen. Polovina z nich přitom přiznala, že pravidelně kouří. Produkt za nevýhodný označili ve 45 % případů živnostníci a zaměstnanci v administrativě. V nabídce trhu se neorientuje 7 % těch, co životní pojištění nemají, 9 % pak nad významem životní pojistky ani neuvažuje. Dostatek finančních prostředků na pokrytí rizika ztráty příjmů z důvodu úrazu či nemoci mají jen čtyři lidé ze sta.

clipboard028On-line výzkum pro Pojišťovnu České spořitelny realizovala společnost Ipsos. Dotazníkového šetření se účastnilo 1 030 respondentů ve věku od 18 do 65 let. Sjednané životní pojištění nemělo celkem 581 dotázaných.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.