Pátek 24. září. Svátek má Jaromír.

Češi a sport: Jaké disciplíny vedou u zaměstnanců v ČR?

Investice 30.04.2019 | 16:57 0 Komentářů

Společnost MultiSport uveřejnila nejoblíbenější sportovní aktivity českých zaměstnanců. 34 % zaměstnaných lidí preferuje cvičení ve fitness centrech a 22 % na skupinových lekcích. Následují vodní sporty, jejichž obliba je 8 %, raketové sporty s 5 % a také lezení na umělé stěně, kterému holdují 2 % pracujících. Oblíbené jsou kromě sportu také wellness aktivity, jež vyhledává 5 % zaměstnanců.

Výsledky vyplývají z analýzy společnosti MultiSport Benefit, která mapovala návštěvnost sportovních center pro rok 2018. V porovnání s rokem 2017 stoupla celková návštěvnost všech partnerských středisek o 75 %. Největší nárůst zaznamenaly právě skupinové lekce a návštěva fitness center. „Trend cvičení ve fitness centrech a na skupinových lekcích má rostoucí tendenci již delší dobu. Jedná se totiž o aktivity, které můžete pohodlně skloubit s pracovní dobou. Síť těchto sportovišť je dnes již natolik rozšířená, že mnoho zaměstnanců si může najít cvičební centrum v nejbližším okolí svého zaměstnání a jít si tak zacvičit buď cestou do práce, z práce nebo během obědové pauzy,“ vysvětluje nárůst poptávky Marián Škripecký, Managing Partner Czech & Slovakia ve společnosti MultiSport Benefit.

Zvýšil se také počet uživatelů karet MultiSport. V roce 2017 využívalo služeb karet 83 000 zaměstnanců, zatímco koncem roku 2018 jich bylo už přes 133 000. „Poptávka po sportovním vyžití i relaxačních aktivitách ze strany zaměstnanců v uplynulém roce značně stoupla. Růst nadále očekáváme i v letošním roce,“ konstatuje Škripecký, jenž tento trend připisuje zvyšujícímu se zájmu Čechů o zdravý životní styl.

Tisková zpráva MultiSport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.