Neděle 26. září. Svátek má Andrea.

Celosvětový program společnosti Mastercard Start Path Global hledá startupy i v Česku

Banky MasterCard 19.09.2016 | 15:19 0 Komentářů

Nyní je možné podávat přihlášky do zimní skupiny programu Start Path Global 2016

Startupy stále více vyhledávají spolupráci s velkými podniky, aby se seznámily s jejich provozními zkušenostmi, a otestovaly si tak nové technologie. Tím chtějí mimo jiné rozšiřovat své podnikání nebo zvýšit zisk. Na tento požadavek mladých začínajících technologických firem reaguje i společnost Mastercard. Její program pro zapojení startupů Start Path Global, který pomáhá novým firmám v rozvoji, aktuálně vyhlašuje výzvu k podávání přihlášek do zimní skupiny v roce 2016.

Program Start Path je součástí většího projektu společnosti Mastercard na podporu startupů, který se snaží o to, aby nejlepší a nejslibnější startupy mohly přidávat hodnotu svým zákazníkům, obchodním partnerům a finančnímu odvětví. Program Start Path funguje od roku roku 2014. Byl otevřen proto, aby společnost Mastercard mohla přímo spolupracovat se světovými startupy vytvářejícími inovativní řešení v různých oblastech, od umělé inteligence přes nový trend nakupování tzv. conversational commerce po blockchain.

Za poslední dva roky společnost v rámci programu Start Path spolupracovala s více než 90 firmami na 24 trzích. Nyní už Mastercard připravuje pilotní projekty nebo do nich přímo investuje ve spolupráci s téměř 20 startupy. 

Start Path vede i do Česka

Program Start Path zintenzivňuje hledání nadějných sturtupů i ve střední Evropě. Cílem programu je mít přehled o inovacích, které zde vznikají a pomoci rozvíjejícím se firmám, které pracují na obchodních technologiích příští generace, k úspěchu.

Šestiměsíční virtuální program pomůže startupům v regionu při řešení obchodních problémů a ukáže jim nové příležitosti po celém světě.

Společnost MasterCard takto spolupracovala například s izraelským startupem VATBox, který maximalizuje viditelnost, správu a vracení daně z přidané hodnoty (DPH) tím, že finančním ředitelům či účetním pro správu daní poskytuje lepší přehled o světových nákladech na DPH jejich podniku. V Evropě startup VATBox se společností MasterCard realizoval pilotní projekt a názorně předvedl své schopnosti v oblasti automatizace vracení DPH, poskytování přehledu o procesu vracení DPH a zvyšování kvality a shody s předpisy.

Na základě úspěchu pilotního projektu společnost MasterCard formálně jmenovala VATBox svým dodavatelem, který bude řešit vracení DPH.

Programu Start Path se na podobné bázi účastní například i berlínský Itembase a nizozemský InvoiceSharing. I tyto sturtupy se snaží najít oblasti růstu, možnosti navázání partnerské spolupráce a sestavit plány integrace v rámci společnosti Mastercard i mimo ni.

Přihlaste se i vy

Každé čtvrtletí společnost MasterCard nabírá do programu Start Path novou skupinu startupů, které se zúčastní šestiměsíčního virtuálního programu. Program nyní přijímá přihlášky do další skupiny, které můžete zasílat do 11. října 2016. 

Chcete-li se přihlásit, navštivte stránky: www.startpath.com. Program je otevřený pro všechny startupy sídlící mimo USA.

Jak se přihlásit do programu Start Path Global:

  1. Podejte přihlášku na adrese https://www.f6s.com/mastercardstartpathwinter2016/ do čtvrtka 11. října do 17.00 GMT.
  2. E-mailem obdržíte potvrzení týmu programu Start Path o přijetí přihlášky.
  • U některých firem vás tým programu Start Path bude kontaktovat, aby s vámi domluvil telefonický hovor, při kterém s vámi podrobněji probere vaši přihlášku.
  1. Tým programu Start Path pozve 12 startupů na tzv. Pitch Day, který se uskuteční v Miami ve dnech 30. listopadu a 1. prosince 2016.
  • Tato akce je pro mladé firmy nejenom příležitostí k tomu, aby se ucházely o výběr do programu, ale také k setkání s partnery programu zvučných jmen.
  1. Konečnou nabídku k účasti v programu obdrží 5 až 7 firem.
  2. Program bude zahájen v lednu 2017.
  3. Uskuteční se tři informační schůzky, na nichž se zainteresované skupiny mohou seznámit s postupem podávání přihlášek:
  1. chat na Twitteru 30. září od 9.30 SGT (GMT+8) – sledujte profil @MAStartPath a #StartPathGlobal, kde najdete otázky a odpovědi a můžete chatovat se startupy, které se programu účastní.
  1. Webináře, které proběhnou ve čtvrtek 6. října od 8.30 GMT a 16.30 GMT. Chcete-li se zaregistrovat, klikněte na odkaz: https://startpathglobal.youcanbook.me/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.