CZK/€ 25.350 +0,06%

CZK/$ 23.442 +0,45%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.632 +0,31%

30. 07. 2018

0 komentářů

Subjekty:

Broker Consulting koupil poloviční podíl ve firmě MONECO

 

Společnost Broker Consulting Group se stala 50procentním podílníkem v brněnské společnosti MONECO, jejímž vlastníkem a spoluzakladatelem je Igor Bielik. Ten nadále zůstává jednatelem společnosti.

Loading 

MONECO, spol. s. r. o., působí na českém trhu od roku 1993 a věnuje se poradenské a vzdělávací činnosti v oblasti investic se zaměřením na soukromé investory a finanční instituce. Zároveň je vydavatelem odborného časopisu FOND SHOP.

„Spojení se společností MONECO vnímám jako investici, která mi z hlediska našeho budoucího směřování dává velký smysl. MONECO oproti nám poskytuje služby honorářového investičního poradenství, což vnímáme jako doplnění portfolia našich nabízených služeb. S Broker Consulting má MONECO společnou chuť poskytovat profesionální služby a erudovaný přístup ke klientům. Spojeni nám vytváří skvělé podmínky pro silnější postaveni na trhu,“ hodnotí transakci Petr Hrubý, předseda dozorčí rady a zakladatel Broker Consulting.

Jednatel a výkonný ředitel společnosti MONECO Igor Bielik dodává: „Jak říká Petr Hrubý, budeme týmově rozvíjet synergie spočívající ve sdílení skutečně objektivních analýz finančních produktů odborného týmu časopisu FOND SHOP a využívat dvacetiletých zkušeností společnosti MONECO v poskytování produktově nezávislého, honorářového investičního poradenství pro stále náročnější segment afluentních zákazníků. Další podnikatelskou linii bude tvořit MONECO Financial Training, evropský edukativní program „tvrdých znalostí“ a sofistikovaného finančního know-how, který od roku 1995 absolvovalo víc než pět tisíc profesionálů z finančních institucí z celé Evropy. Podnikání Petra Hrubého dlouhodobě sleduji a věřím, že přineseme do skupiny Broker Consulting Group přidanou hodnotu.“

„Igor Bielik a jeho tým s úžasným analytickým zázemím výrazně posílí naši schopnost uspět v oblasti investičního poradenství.  Věříme také, že zázemí skupiny Broker Consulting umožní MONECu výrazně vyrůst ve všech oblastech podnikaní. Obě společnosti budou na trhu působit samostatně pro různé cílové skupiny klientů, synergie vidíme hlavně v zázemí a „backoffice“ činnostech. Osobně se moc těším na spolupráci,“ doplňuje Hrubý.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Broker Consulting (BC)

ČNB trestá Broker Consulting. Za co?

Česká národní banka v rámci dohledové činnosti udílí též sankce za porušení povinností zprostředkovatelů. Poslední „velký případ“ je pokuta 800 tis. Kč pro Broker Consulting. Za co ČNB trestá?

Text: Petr Zámečník

08. 08. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *