Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Březnové fondy ČSOB opět přináší možnost investovat „do piva“

Investice ČSOB 07.03.2014 | 13:59 0 Komentářů

Od března mohou klienti ČSOB investovat do tří nových produktů. Optimum Fund ČSOB Svět a pivní prémie 1 je strukturovaný fond určený investorům, kteří chtějí co nejvíce využít potenciál kvalitních světových akcií, mezi nimi i těch, které jsou spojeny s výrobou piva. V nabídce se také objevuje strukturovaný fond ČSOB Svět s bonusem pivovarů 1, který je vhodný pro eurového investora. Novou nabídku uzavírá Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 3, který usiluje o růst prostřednictvím investic navázaných na globální akcie.

Prostřednictvím fondu Optimum Fund ČSOB Svět a pivní prémie 1 investuje klient v korunách do akcií rozložených do dvou košů. První se skládá z akcií 30 světových společností, které se vyznačují vysokou tržní kapitalizací, druhý koš obsahuje 10 vybraných aktivních akcií z oblasti výroby piva a nápojů. „První koš tvoří firmy, které mají potenciál růstu zisku, především z oblasti telekomunikací, energetiky a bankovnictví. Do druhého koše jsme vybrali akcie firem, které vyrábí pivo či jiné nápoje,“ říká Jan Barta, generální ředitel společnosti ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost. I v době krize a nejistoty zůstává ziskovost společností ze sektoru potravin, nápojů stabilní, jelikož těží z každodenní spotřeby. Proto jsme do nabídky zařadili tento strukturovaný fond, který nabízí ochranu investice ve výši 90 % investované částky vyplacené při splatnosti fondu, participaci 70 % s neomezeným maximálním výnosem a možnost získat prémii ve výši 10 % ochrany vložené investice navíc. Tím ochrana dosáhne 100 %,“ doplňuje Jan Barta.

Dále se v březnové nabídce objevuje strukturovaný fond ČSOB Svět s bonusem pivovarů 1, který se liší především základní měnou, kterou je euro. Výnos tohoto fondu se váže na výkonnost dvou podkladových košů stejně jako u korunové verze. Fond také nabízí možnost navýšení ochrany na 100 % v případě růstu akcií navázaných na oblast výroby piva a nápojů.

Výnos investičního fondu Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 3 je vázán na výkonnost koše 30 akcií, které odráží široké spektrum celosvětové ekonomiky. Akcie jsou vybrány na základě analýz investičních specialistů ČSOB/KBC. Do portfolia jsou zahrnuty akcie společností, u kterých se domníváme, že mají potenciál růstu zisku a zdroje pro jeho dosažení. Tyto společnosti se vyznačují vysokou tržní kapitalizací, s převahou firem zaměřených na energie a služby, telekomunikace a bankovnictví.

Z únorové nabídky pokračují v nabídce ČSOB Vyvážený dividendový fond a Životní pojištění Maximal Invest ČSOB Světový výběr 1.

Hlavní výhody nových produktů:

Optimum Fund ČSOB Svět a pivní prémie 1

  • Ochrana investované částky ve výši 90 % za předem stanovených podmínek.
  • Participace na růstu koše akcií ve výši 70 % s neomezeným maximálním výnosem.
  • Možnost získat bonus ve výši 10 % z vložené investice.
  • Zaměření 2. koše na společnosti profitující z výroby piva a nápojů.

ČSOB Svět s bonusem pivovarů 1

  • Ochrana investované částky ve výši 90 % (v EUR) s možností navýšení ochrany na 100 % za předem stanovených podmínek.
  • Participace na růstu koše akcií ve výši 100 % s maximálním výnosem ve výši 80 % (9,43 % ročně) za dobu trvání fondu.
  • Zaměření 2. koše na společnosti profitující z výroby piva a nápojů.

Optimum Fund ČSOB Perspektivních trhů 3

  • Investice do 30 významných světových společností vyznačujících se vysokou tržní kapitalizací.
  • Ochrana investované částky ve výši 95 %.
  • Participace na růstu koše akcií ve výši 80 % s neomezeným maximálním výnosem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.