Středa 30. září. Svátek má Jeroným.

AVANT nabídl novinku mezi investičními fondy – umělecká díla

Investice 03.09.2012 | 12:57 0 Komentářů

V Česku vznikl první investiční fond zaměřený na umělecká díla. Investice do umění jsou podobně jako investice do orné půdy další možností, jak výhodně investovat v dobách nejistoty na trhu. Fond spravuje investiční společnost AVANT.

Investiční fond PROARTE získal povolení k činnosti od ČNB v červnu letošního roku, před několika dny byl zapsán do obchodního rejstříku a právě zahajuje svou činnost. Na investice do uměleckých děl, především obrazů má fond k dispozici desítky milionů korun. Jedná se o první fond s touto specializací v České republice, v zahraničí už podobné fondy vznikají delší dobu.
Fond má zatím tři akcionáře, ale očekává se zájem dalších investorů.

Založení a správu fondu má na starosti investiční společnost AVANT. Ta v zájmu efektivní správy fondu angažovala přední české odborníky na oblast umění, kteří přijali místa v představenstvu – Doc. Marii Klimešovou z Ústavu pro dějiny umění Univerzity Karlovy a PhDr. Martina Součka, vydavatele knih o českých i světových výtvarnících a pořadatele celé řady výstav o výtvarném umění.

Naši klienti hledali především bezpečnou investici v neklidných dobách. Zároveň chtěli investovat do věcí, které mají rádi a kterým rozumí. Takové investice jsou podle našich zkušeností obvykle úspěšné,“ říká Pavel Doležal, výkonný ředitel společnosti AVANT.

AVANT v Česku spravuje celkem 21 fondů v celkové hodnotě 6,5 mld. Kč, je jedním z klíčových hráčů na trhu a také nejrychleji rostoucím správcem fondů v Česku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.