CZK/€ 24.660 -0,14%

CZK/$ 23.320 -0,63%

CZK/£ 29.075 -0,24%

CZK/CHF 23.987 -0,30%

03. 09. 2012

0 komentářů

AVANT nabídl novinku mezi investičními fondy – umělecká díla

 


 

Investiční fond PROARTE získal povolení k činnosti od ČNB v červnu letošního roku, před několika dny byl zapsán do obchodního rejstříku a právě zahajuje svou činnost. Na investice do uměleckých děl, především obrazů má fond k dispozici desítky milionů korun. Jedná se o první fond s touto specializací v České republice, v zahraničí už podobné fondy vznikají delší dobu.
Fond má zatím tři akcionáře, ale očekává se zájem dalších investorů.

Založení a správu fondu má na starosti investiční společnost AVANT. Ta v zájmu efektivní správy fondu angažovala přední české odborníky na oblast umění, kteří přijali místa v představenstvu – Doc. Marii Klimešovou z Ústavu pro dějiny umění Univerzity Karlovy a PhDr. Martina Součka, vydavatele knih o českých i světových výtvarnících a pořadatele celé řady výstav o výtvarném umění.

Naši klienti hledali především bezpečnou investici v neklidných dobách. Zároveň chtěli investovat do věcí, které mají rádi a kterým rozumí. Takové investice jsou podle našich zkušeností obvykle úspěšné,“ říká Pavel Doležal, výkonný ředitel společnosti AVANT.

AVANT v Česku spravuje celkem 21 fondů v celkové hodnotě 6,5 mld. Kč, je jedním z klíčových hráčů na trhu a také nejrychleji rostoucím správcem fondů v Česku.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Proč investovat do zemědělství?

Lesy, farmy a zemědělský segment obecně je pro investory velmi zajímavý. Lesy a zemědělská půda nabízejí diverzifikaci. Jsou odtržené od klasických aktiv, jako jsou například dluhopisy či akcie. Podle odborníků jsou navíc investice do lesů na úrovni půdy před nějakými až sedmi […]

Text: Filip Kučera

Foto: Pixabay

27. 04. 2022

Investoři a zdravotnictví. Kterým segmentům důvěřují?

Zdroj: Pixabay.com Hlavními tématy letošního roku budou ve zdravotnictví ve znamení digitalizace, wellbeingu či udržitelnosti. Trend sledují i investoři. Do jakých segmentů investují? Šimon Blecha z tiskového odboru Ministerstva financí uvádí, že obecně se ve zdravotnictví prosazuje elektronizace a digitalizace a s tím […]

Text: Filip Kučera

26. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.