CZK/€ 25.380 -0,18%

CZK/$ 23.480 -0,22%

CZK/£ 29.645 -0,15%

CZK/CHF 26.685 -0,07%

Text: Filip Kučera

07. 02. 2024

0 komentářů

Jak vybrat ty nejlepší dividendové akcie v roce 2024

 

Vybrat ty nejlepší dividendové akcie vyžaduje důkladný průzkum trhu a analýzu. S ohledem na změny v ekonomickém prostředí v roce 2024 mohou investoři dosáhnout optimálních výnosů kombinací stabilního historického vývoje, finanční stability a růstu dividendových výplat. Zde jsou klíčové faktory, na které by měli odborníci na investování zaměřit svou pozornost.

Loading 

Stabilní dividendová historie

Vyhýbejte se fluktuacím tím, že zvolíte akcie s pravidelným a stabilním výplatním profilem. Analyzujte historii dividendových výplat společností za posledních několik let a vyhněte se těm, které mají v historii výrazné výkyvy.

Dividendový výnos a výplata zisků

Srovnávejte dividendové výnosy různých akcií a vybírejte ty s konkurenceschopnými hodnotami ve srovnání s průměrem. Dále, upřednostňujte společnosti, které mají dostatek zisku k pokrytí svých dividendových závazků.

Finanční stabilita společnosti

Analyzujte finanční zdraví společnosti. Silný bilanční stav a nízký zadluženostní poměr, to jsou klíčové indikátory pro stabilitu.

Růst dividend v čase

Odborníci by měli sledovat společnosti, které systematicky zvyšují své dividendy. Tento růst signalizuje silnou výkonnost a pevnou pozici ve svém odvětví.

Analýza odvětví a trhu

Zkoumejte odvětví, ve kterém společnost působí, a sledujte makroekonomické faktory, které by mohly ovlivnit stabilitu a růst tohoto odvětví.

REKLAMA

Odhadovaný výnos a hodnocení akcie

Provádějte pečlivý výpočet očekávaného výnosu na základě současné ceny akcie a dividendového výnosu. Soustřeďte se na akcie s atraktivním poměrem rizika a výnosu.

Je důležité zdůraznit, že investice do akcií obecně nese rizika, a i přes výhody dividendových akcií by investoři měli provádět důkladný výzkum a zvažovat své investiční cíle, a to ještě před rozhodnutím o nákupu konkrétních akcií.

Nejlepší dividendové akcie pro rok 2024: Kam investovat?

Přehled několika nejlepších dividendových akcií ve Velké Británii a USA pro rok 2024.

 

Nejlepší britské akcie s dividendami

Unilever PLC
Dividendy: £1.45 na akcii
Odhadovaný dividendový výnos: 3.57%
Historie stabilních výplat a globální portfolio značek.

REKLAMA

GlaxoSmithKline
Dividendy: £0.93 na akcii
Odhadovaný dividendový výnos: 7.11%
Farmaceutický gigant s impozantním dividendovým výnosem.
Nejlepší americké dividendové akcie

JP Morgan Chase
Dividendy: $4 na akcii
Odhadovaný dividendový výnos: 2.87%
Jedna z největších světových bank s historií stabilních dividend.

Johnson & Johnson
Dividendy: $4.52 na akcii
Odhadovaný dividendový výnos: 2.77%
Globální farmaceutická společnost s dlouhou historií růstu dividend.

 

Investování do dividendových akcií může být vynikajícím způsobem, jak dosáhnout stabilního příjmu a zároveň profitovat z růstu hodnoty portfolia. Vybrané akcie, jako Unilever, GlaxoSmithKline, JP Morgan Chase a Johnson & Johnson, nabízejí solidní dividendové výnosy a historii stabilních výplat.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023

Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

21. 02. 2024

Příjmy z cenných papírů

Jak se daní příjmy z cenných papírů?

Cenné papíry, především akcie, podílové fondy nebo ETF, jsou velmi oblíbenou formou investice. Podle toho do čeho investujete, můžete mít pravidelné příjmy z držby těchto cenných papírů. Nebo naopak můžete mít příjem z prodeje těchto cenných papírů. Jak se tento příjem daní, jak se z něj platí […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

19. 02. 2024

Představujeme nejlepší evropské akcie

I když je evropský akciový trh provázán s globální ekonomikou stejně jako všechny ostatní, nabízí investiční příležitosti, které jinde najdete jen těžko. A zatímco americké indexy se čím dál víc soustřeďují na technologické firmy, Evropa nabízí diverzifikovanější investiční prostředí. Abychom lépe ilustrovali možnosti evropského trhu, podíváme se na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

14. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *