CZK/€ 24.695 +0,20%

CZK/$ 23.468 +0,20%

CZK/£ 29.144 +0,12%

CZK/CHF 24.060 +2,32%

22. 08. 2012

0 komentářů

Subjekty:

Allianz pojišťovna varuje: Intenzita bouřek se stále zvyšuje

 


 

Vysoké teploty, které zasáhly Českou republiku na počátku léta i koncem července, znamenaly zvýšený počet letních bouří, jejichž intenzita často vyústila do velkých škod na majetku. „Za posledních zhruba šest týdnů evidujeme přes 1700 pojistných událostí v celkové výši téměř 80 milionů korun způsobených bouřkami. Z tohoto počtu 494 pojistných událostí v hodnotě téměř 15 milionů korun způsobil úder blesku a jeho důsledek – přepětí. Nejčastěji je úderem blesku poškozená elektronická zařízení a telekomunikační technika,“ uvádí Roman Tichý z likvidace škod majetku Allianz pojišťovny.

Ještě více pojistných událostí v daném období způsobilo krupobití (616), to zapříčinilo velké škody především na motorových vozidlech, kterých je registrováno kolem 500, ale i na střechách a fasádách budov, na zastřešení bazénů, sklenících…

Za poslední čtyři roky zaregistrovala Allianz pojišťovna postupný nárůst pojistných událostí, jejichž příčinou byl úder blesku. Tradičně nejvyšší počet pojistných událostí a škod eviduje pojišťovna v měsících červen, červenec, srpen a září.

Prudké a ničivé bouře nejsou jen tuzemskou záležitostí. V posledních týdnech způsobily letní bouřky obrovské množství škod např. v Německu, Rakousku či na Slovensku. Experti navíc varují, že v budoucnu se tento trend může ještě zhoršovat. „V důsledku postupných klimatických změn se nemusí sice zvyšovat frekvence bouří, ale je velmi pravděpodobné, že jejich intenzita bude stále stoupat,“ říká Markus Adams, expert na přírodní katastrofy v Allianz Reinsurance. A s rostoucí intenzitou bouří se váže i zvyšování počtu a výše škod.

Jak snížit riziko škod po úderu blesku?

REKLAMA

• Během bouřky vypněte elektrické přístroje (televizi, počítač, atd.) nejen vypínačem, ale také odpojte ze sítě.

• Je lepší vypnout vybrané elektrické přístroje i ze signálního napojení (např. televizní anténa)

• Zkontrolujte, zda je na vaší nemovitosti ve vyhovujícím stavu hromosvod.

• Popřemýšlejte nad nainstalováním tzv. přepěťové ochrany, která ochrání vaše elektrické spotřebiče před rizikem přepětí.

REKLAMA

I při dodržení všech těchto rad se však možným škodám v důsledku úderu blesku zcela nevyhnete. Pro tento případ se vyplatí mít uzavřené pojištění majetku a nemovitosti, které Allianz pojišťovna nabízí. Obsahuje tři moduly pojistného krytí, Normal, Optimal a Exkluziv, přičemž riziko přímého úderu blesku obsahují všechny tři pojistné moduly, riziko přepětí pak kryje Exkluziv.

 

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Pojištění a válka: co by se plnilo a co ne?

Není tajemstvím, že pojišťovny uplatňují výluky. Tedy, v pojistných podmínkách vyjmenovávají situace, při kterých by bylo plnění pojišťovny zamítnuto. Má se za to, že mezi takové výluky patří i různé extrémní situace jako jsou škody vzniklé následkem válek, vzpoury, povstání, stávek, terorismu, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2022

Podpojištění nemovitosti a jeho nástrahy

Optimisté odhadují, že ze všech majetkových smluv je jich v pojišťovnictví polovina podpojištěná. Pesimisté pak k tomu dodávají, že podpojištěných je kolem 80 procent smluv. S tím, jak se v poslední době zvyšovaly ceny stavebního materiálu, nabývá téma podpojištění další rozměr. Na […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.