Středa 28. července. Svátek má Viktor.

Allianz dnes získala licenci od ČNB k provozování penzijního pojištění. Od nového roku vznikne Allianz penzijní společnost

Allianz penzijní fond získal od České národní banky licenci k provozování penzijního pojištění prostřednictvím Allianz penzijní společnosti. Od začátku příštího roku také ČNB schválila Allianz transformační projekt. Allianz penzijní fond je v posledním období nejvíce rostoucím fondem v naší zemi. Vloni do něho přišlo během prvních osmi měsíců 32 410 nových klientů, zatímco letos už jich za stejnou dobu bylo 138 225 nových klientů.

Zájem je tedy obrovský a je motivován dlouhodobě atraktivním zhodnocením a nejvyšším ratingem mateřské firmy (AA), který garantuje stabilitu, neboť stabilita je pro takový „běh na dlouhou trať“ velmi podstatná,“ řekl předseda představenstva Allianz penzijního fondu Jakub Strnad.

Allianz penzijní fond hodlá roli penzijního připojištění v novém modelu výrazně posílit, a chce uspokojit všechny své klienty, jak ty, kteří budou i nadále upřednostňovat garanci nezáporného zhodnocení, tak i ty, kteří budou v nových účastnických fondech hledat dynamičtější profil. Zejména u mladších klientů, vstupujících do systému na dlouhou dobu, se dá očekávat zájem o rizikovější, ale potenciálně výhodnější investice. V novém 2. pilíři bude největší zájem nových klientů soustředěn hned do prvních měsíců po spuštění, takže v Allianz dělají vše pro to, aby byli hned od začátku dokonale připraveni. Mají odkud čerpat zkušenosti, protože celosvětově je Allianz druhým největším správcem aktiv, neboť má ve své správě majetek klientů v hodnotě 1600 miliard eur

Úspěchů Allianz penzijního fondu si všimli nejen odborníci, ale i laická veřejnost. Od roku 2010 byl v rámci několika žebříčků a soutěží vyhlášen již devětkrát jako nejlepší. Je držitelem mnoha nejvyšších ocenění v soutěži Zlatá koruna, ve které jsou hodnotiteli nezávislí odborníci z Finanční akademie, nebo Zlatý Měšec, což je anketa, ve které se nezdráhají vyjádřit svůj názor na finanční instituce naopak klienti. Také v soutěži Banka roku si jej vybrali odborníci jako nejlepší penzijní fond.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.