Úterý 20. dubna. Svátek má Marcela.

Zoot čelí dalšímu problému

Investice 28.02.2019 | 16:55 0 Komentářů

Největší český e-shop s oblečením Zoot požádal v lednu soud o ochranu před věřiteli kvůli nesplaceným závazkům. Situace Zootu nyní ještě více zkomplikoval soud, který společnosti nepovolil uvolnit bankovní účty pro běžný provoz. Zoot totiž dluží na dani z přidané hodnoty.

Městský soud v Praze svým rozhodnutím zablokoval Zootu více než osm milionů korun. Znalci se domnívají, že částka může ještě značně narůst. Peníze, které Zoot na dani dluží, ale společnost během tzv. moratoria nesmí vrátit. Finanční úřad pro Prahu tak své peníze nedostane.

„Rozhodnutí soudu neuvolnit Zootu blokované peníze na účtech uvádí firmu do složité situace. Bohužel se jedná o jistou formálnost insolvenčního zákona, který je někdy příliš přísný a soudu neposkytuje mnoho prostoru,“ uvádí insolvenční správce Zootu Lukáš Zrůst. „Jde o to, že zákon blokuje prostředky Zootu na jeho účtech, přičemž ale zároveň podle platného práva není možné dlužné peníze finančnímu úřadu vyplatit. Jsou tedy pouze zmraženy,“ dodává.

Soud je ale přesvědčen, že objem zablokovaných prostředků není tak velký, aby ohrozil chod firmy. „Za situace dlužníkem předpokládaných tržeb během moratoria na úrovni 105 milionů a při předpokládaných výdajích 72 milionů by opatření nemělo dlužníkovi znemožnit hrazení závazků souvisejících se zachováním provozu podniku, zejména na dodávky energií, nájemné a výplaty zaměstnancům,“ uvádí ve svém rozhodnutí soudce Městského soudu v Praze David Hovorka.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.