Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

Po Zootu se do problémů se splácením svých dluhopisů dostala i další firma

Investice 31.01.2019 | 13:09 0 Komentářů

Do problémů se splácením svých dluhopisů se po Zootu dostala i další firma. Investiční společnost Triload Invest, která v posledních dvou letech nabídla investorům dluhopisy za 24 milionů korun s úrokovou sazbou až 12 %, čelí návrhu na insolvenci.

O své pohledávky překračující 1,7 milionu korun se přihlásili čtyři věřitelé, včetně bývalé zaměstnankyně firmy a jednoho dluhopisového investora. Na výplatu výnosů čekají držitelé dluhopisů podle serveru Rizikovédluhopisy.cz, na který se v poslední době začali obracet investoři Triload Invest s prosbou o pomoc, již více než šest měsíců.

„Investice nám byla doporučena léty prověřeným finančním poradcem, neměly jsme pochybnost o její bezpečnosti. Slíbené výnosy emitent 2x vyplatil v termínu, další výnos opakovaně sliboval vyplatit. Nevyplatil nic, přestal komunikovat. Nereaguje na emaily, telefony nezvedá, recepce žádnou osobní návštěvu nepřipustí, poštu nepřebírá,“ sdělila serveru dcera jedné z investorek, paní Bohdana Reksoprodjo.

Serveru Rizkovedluhopisy.cz se nedávno podařilo získat vyjádření jednatele společnosti Roberta Krejčího: „Ano je pravda, že došlo ke zdržení, ale tvrzení klientů, že nekomunikujeme, nebo ještě další se nezakládají na pravdě. K Vašemu dotazu poznamenám, že na řešení se intenzivně pracuje a bude v dohledné době předloženo.“

Zdroj: Tisková zpráva Rizikovédluhopisy.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.