Pátek 21. ledna. Svátek má Běla.

Zisk Komerční banky vzrostl v pololetí o čtyři procenta

Banky 05.08.2015 | 09:28 0 Komentářů

Čistý zisk Komerční banky v prvních šesti měsících letošního roku vzrostl o čtyři procenta na 6,6 miliardy korun. Rostl počet klientů, objem vkladů i úvěrů. K růstu zisku přispěla i lepšící se ekonomická situace. Zisk mateřské Société Générale stoupl o 25 procent.

Počet klientů vzrost o 1,7 procenta, tedy o 28 tisíc. Objem poskytnutých úvěrů stoupl o 5,6 procenta na 519,4 miliardy korun a objem vkladů  se meziročně zvyšil o 7,5 procenta na 646,1 miliardy korun.

Ekonomické prostředí v České republice je v současné době příznivé pro rozvoj bankovního podnikání a Komerční banka se na tomto růstu plně podílí. Jsem rád, že naši klienti ocenili vylepšení produktů i služeb dostupných prostřednictvím poboček a přímého bankovnictví, což se projevilo posílením tržní pozice Komerční banky,“ řekl Albert Le Dirac’h, předseda představenstva a generální ředitel banky.

Růst portfolia hypoték a spotřebních úvěrů byl v Komerční bance rychlejší než průměr za celý trh. Bance se zároveň daří navyšovat počet svých klientů ve všech segmentech, a to i přes intenzivní marketingovou aktivitu konkurence,“ dodal.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.