CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

09. 04. 2014

0 komentářů

Zažádejte o odškodnění při nesprávně vypočítané RPSN

 


 

Správnou výší RPSN si můžete vypočítat např. na stránkách České obchodní inspekce. Pokud je rozdíl hodnoty přepočítané RPSN a té ve vaší smlouvě odlišný, pak je nutné informovat ČOI (pro nebankovní poskytovatele), případně ČNB (pro bankovní subjekty).

Poté oslovíte přímo poskytovatele úvěru, který by měl přepočítat váš úvěr diskontní sazbou ČNB  a snížit tak vaše splátky. Touto sníženou sazbou pak bude úvěr úročen až do splacení. Vráceny by vám měly být také veškeré poplatky, které vám byly naúčtovány, jde např. o poplatky na sjednání úvěru, za vedení úvěrového účtu atd.

Další možností je odstoupení od smlouvy do 14 dnů od uzavření, podmínkou je vrácení jistiny do 30 dnů. Můžete také podat stížnost finančnímu arbitrovi, případně se obrátit na soud.
Zdroj : iDnes.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

P. Budinský: Bude ČNB bránit dalšímu oslabování koruny?

Pro omezení volatility koruny by bylo žádoucí, aby bankovní rada snižovala úrokové sazby častěji a až na výjimky maximálně o 0,25 procentního bodu. To lze docílit zvýšením počtu  měnově politických jednání z osmi třeba na dvanáct, nebo ještě lépe na omezenou dobu vyhlásit každé zasedání bankovní rady jako měnově […]

Text: Petr Budinský

Foto: Shutterstock

29. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *