Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Zájem o Dluhopisy Republiky klesá, MF nově nabízí protiinflační dluhopis

Investice 18.03.2019 | 18:07 0 Komentářů

V rámci druhá emise Dluhopisů Republiky si lidé objednali státní dluhopisy za 942,7 milionu korun. První emise přitom ministerstvu financí přinesla 2,92 miliardy korun. Třetí emisi dluhopisů pro občany začalo ministerstvo nabízet dnes, novinkou je protiinflační dluhopis.

Ministerstvo v rámci třetí emise nabídlo tzv protiinflační dluhopis. Jeho výnos bude stanoven podle vývoje spotřebitelských cen a navýšen o marži 0,5 % ročně. Výnosy dluhopisu budou reinvestovány jednou ročně. Ministerstvo garantuje minimální úrokovou sazbu ve výši 0,5 % ročně. Stejně tak jako u předchozích emisí je splatnost dluhopisu šest let. Protiinflační dluhopis bude možné objednávat pouze elektronicky.

„Ministerstvo financí myslelo i na občany, kteří jsou vlastníky dluhopisů předchozích emisí státních dluhopisů, a nabízí jim možnost požádat o reinvestici jmenovité hodnoty, popřípadě celého posledního výnosu, do Dluhopisů Republiky“, uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

Dluhopisy, které si občané objednali v rámci druhé emise, musí uhradit do středy 20. března. Třetí emise poběží do 14. června.

Zdroj: Tisková zpráva MF

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.