CZK/€ 23.680 +0,08%

CZK/$ 22.037 +1,31%

CZK/£ 26.918 +0,71%

CZK/CHF 23.982 +1,03%

06. 11. 2019

0 komentářů

Xerox prý zvažuje předložení nabídky převzetí HP

 

Výrobce kopírek a tiskáren Xerox chce odejít ze společného podniku s Fujifilm. Svůj podíl ve Fuji Xerox přenechá za 2,3 miliardy dolarů Fujifilmu. Získané finanční prostředky by chtěl Xerox využít k akvizicím. Jednou z nich může být předložení nabídky převzetí společnosti HP. Informoval o tom The Wall Street Journal. 

Loading 

Podle zdrojů The Wall Street Journal prý vedení Xeroxu o podání nabídky převzetí v úterý jednalo, ní ale jisté, jestli jí opravdu předloží. Současná tržní hodnota výrobce osobních počítačů a tiskáren HP je přibližně 27 miliard dolarů. Nabídka by tuto částku měla podle zdrojů převyšovat.

Na Xerox i HP začínají dopadat důsledky omezení spotřeby tištěných dokumentů. Obě firmy musí osekávat náklady. HP v říjnu oznámila, že bude restrukturalizovat. V souvislosti s restrukturalizačním procesem, který má na starosti nový šéf firmy Enrique Lores, se má HP rozloučit až s 9 tisíci pracovníky. Fúze by oběma firmám mohla přinést nové možnosti k dosažení úspor.

Zdroj: Investičníweb.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Hodnota Bonnet.cz: 8 695,65 Kč

Broker poolová společnost Bonnet.cz byla koupena Chytrým Honzou. Ten z ní plánuje udělat společnost s obratem přes 1 mld. Kč. To značí výborný potenciál… její ocenění ale přesto vychází na 8 695,65 Kč.

Text: Petr Zámečník

07. 05. 2014

Luboš Smrčka: Ovládnutí a převzetí firem

Možná největší klad nové knihy Luboše Smrčky je přímočarost a otevřenost s jakou je napsána. Na rozdíl od obvyklé praxe se zde nepojednává o teoretických případech a nejsou zde definovány nové akademické poučky. V „Ovládnutí a převzetí firem“ je vidět značná znalost praxe a skutečného ekonomického života, která autorovi dovoluje říkat bez zaváhání některé věci, které nebývají nahlas příliš slyšet.

Text: JUDr. Ing. Pavel Novák, Ph.D.

09. 01. 2013


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *