Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Hodnota Bonnet.cz: 8 695,65 Kč

Broker poolová společnost Bonnet.cz byla koupena Chytrým Honzou. Ten z ní plánuje udělat společnost s obratem přes 1 mld. Kč. To značí výborný potenciál… její ocenění ale přesto vychází na 8 695,65 Kč.

V březnu 2014 koupil ChytrýHonza.cz společnost Bonnet.cz. Jiří Paták, výkonný ředitel společnosti Chytrý Honza, hodnotil Bonnet.cz jako nejrychleji rostoucí broker pool sdružující přes 1 400 finančních poradců. Spojením ChytrýHonza.cz a Bonnet.cz podle jeho slov vzniká unikátní subjekt na trhu. Ovšem každá mince má dvě strany. Tou druhou je „překvapivé“ ocenění společnosti na 8 695,65 Kč.

Ocenění společnosti Bonnet.cz ale není úplně jednoduché. Samotný proces převodu 50% podílu na Chytrého Honzu proběhl ve dvou krocích. A pouze v prvním došlo k vyslovení určité částky, kterou nabyvatel zaplatil prodávajícímu.

První krok převodu nastal Smlouvou o převodu obchodního podílu ze dne 29. 10. 2013. V ní došlo k úpravě podílů původních vlastníků. Anna Chytilová a Jan Urban se vzdaly každý 11,5 % ze svého 45% podílu ve prospěch Jana Steinbauera, jehož podíl tak vzrostl na 33 %. Každý z majitelů tak vlastnil přibližně třetinu společnosti. A v této fázi došlo k jedinému finančnímu převodu, na základě kterého je možné provést ocenění firmy Bonnet.cz.

Za každý 11,5% podílů odpovídajícím základnímu jmění ve výši 23 tis. Kč zaplatil podle smlouvy Jan Steinbauer 1 tis. Kč. To odpovídá ocenění celé společnosti na 8 695,65 Kč.

Na společnost ChytrýHonza.cz bylo převedeno 50 % společnosti Bonnet.cz na základě notářského zápisu ze dne 18. 2. 2014. Jan Urban se vzdal 17 % Bonnet.cz a zůstalo mu 16,5 %, Anna Chytilová se vzdala 16,5 % a zůstalo jí 17 % a Jan Steinbauer se vzdal 16,5 % a zůstalo mu 16,5 % společnosti Bonnet.cz. Notářský zápis z valné hromady neobsahuje žádnou zmínku o ceně převodu.

Na celé „dvoj“transakci získal Jan Stenbauer 6,5 % společnosti za cenu 2 tis. Kč. Použili-li bychom tuto informaci k ocenění celé firmy Bonnet.cz, nebyl by závěr tak „tristní“. Hodnota by se vyšplhala na 30 769,23 Kč, tedy na více než 3,5násobek. A skutečnost bude velmi pravděpodobně ještě řádově jinde.

Nikdo z účastníků transakce cenu prodeje Chytrému Honzovi nesdělil. Říjnový převod byl pouze technickou změnou vlastnické struktury a částka zaplacená za podíly byla pouze symbolickou, která neodpovídá skutečnému tržnímu ocenění.

K převodu majetkových podílů v Obchodním rejstříku může dojít buď smlouvou, nebo notářským zápisem. Smlouva ale vždy obsahuje cenu, kterou kupující zaplatí. U většiny převodů ovšem nemá ani jedna ze stran zájem cenu zveřejnit spolu se smlouvou zanesenou mezi dokumenty v Obchodním rejstříku. Pravděpodobně i z tohoto důvodu je i v tomto případě využit notářský zápis konstatující změnu vlastnické struktury bez bližších (cenových) podrobností.

Tip: Broker pool Finportal v Česku skončil. Své finanční poradce odkázal na Bonnet.cz

Jakou odhadujete hodnotu společnosti Bonnet.cz?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

12 komentářů: “Hodnota Bonnet.cz: 8 695,65 Kč”

 1. Dlouhodobý poradce napsal:

  Nejlepší je reklama, která vyskakuje na FC na těchto stránkách: “ Základem úspěchu je kvalitní poradenství a propracovaný systém“. Znám spoustu lidí z FC, kteří byli rekrutování z jiných oborů a jejich znalosti v oblasti financí jsou tak tristní, že je to až hanba. Nemluvě o pofidérních poradcích z Lišky, z nichž někteří měli jen výuční list a jediné co uměli, bylo prodat stavebko s velikou cílovou částkou. Tomu říkám opravu kvalitní výběr poradců. Ono sice FC dělá o něco lepší poradenství než třeba prohnilé OVB nebo ZFP, bohužel ale rekrutuje „kdejakého pitomce“ stejně jako ve všech ostatních MLM firmách, hlavně ať něco přinese…Je to stejná písnička o trapném nafukování hlav lidem, kteří do oboru nepatří a jenom dělají hanbu celému poradenskému trhu.Ale jsou jednička na trhu…bože to je demagogie…

  • z pojistovny napsal:

   Hele, za každého ruku do ohně nedám. Všeobecně patří poradci Fincentra k těn lepším.

   • Ally napsal:

    Třeba takový Michal Jaroš, to je fakt bourák. Ten jednou dostane Nobelovu cenu za finanční poradenství :-).
    Ale jinak s vámi souhlasím – je tam poměrně hodně slušných, kvalitních poradců.

 2. čáryfuk napsal:

  Mimochodem je to článek o ničem…

 3. Víťa Mařáček napsal:

  Bonnet je jistá platforma – supermarket. Zjednodušeně psáno, jako by někdo chtěl prodat nápis supermarketu na budově.

  Že do budovy/supermarketu chodí desetitisíce lidí denně (s denním obratem v řádů miliononů), je věc jiná. V budově po změně vlastníků může být na prodej úplně jiný sortiment zboží. Co se změní? Pravděpodobně nic. A nebo možná ceny, cílová skupina konečných zákazníků a zmíněný sortiment.

  Nebo předmětem smlouvy bylo nejspíše ono označení „Bonnet“?

 4. Profík napsal:

  Kdy už konečně pochopíte, že tady ty trapný firmičky nemají žádnou budoucnost a pokud chcete dělat byznys dlouhodobě a být úspěšní, musíte být vnějaké strukturální firmě, co má budoucnost. Jedině velká firma vám zaistí podporu a reklamu a bude se o vás vědět. Navíc to bude mít několikanásobně věčí hodnotu, než najakej brokerpul, co stoji 8tis.

 5. mirek napsal:

  Jen tak dál. Prosím pište dál o tom, jak broker-pooly jsou na úpadku (i když se do nich hrnou poradci), že si poradce nevydělá více (i když neodvádí rozdílovky pyramidě nad sebou), že hodnota společností je četně nízká atd.Čím víc takových článků, tím víc poradců prokoukne fakt, že poslední dobou media MLM firem bijí na poplach, a mají proč. :-)

 6. M1 napsal:

  Další článek na téma brokerpooly…Pan Stuchlík pravděpodobně vyhlásil veřejné tažení proti brokerpoolům. Důvod celé té mediální kampaně ? Strach. Je to konkurence, kam odcházejí lidé z MLM. Všechna tato iniciativa poukazuje na jediné: tento model leží MLM firmám včetně Fincentra hluboko v žaludku a cítí se jím být ohrožen, proto vynakládají poslední dobou takové úsilí, aby pooly poškodily a zdiskreditovaly kde se dá. Nicméně vývoj je neodvratitelný, pořád z MLM odchází více a více lidí pryč. Důvody jsou notoricky známé no a sem tam se najde zcela zmatený a dezorientovaný jedinec, kterému nestačí, že se spálil 2× a tak se do MLM vrací potřetí, aby se opětovně spálil.

  • xyz napsal:

   Proč diskreditace? Bonnet se prodal, dělal kolem toho humbuk. Pan Zámečník si všimnul, že to je „prodej“ za nulu, co je na tom za boj? Píše pravdu, to vam vadí?

  • čáryfuk napsal:

   Takže když se pooly navážejí do mlm tak je to ok? Ale pokud to udělá MLM, tak to znamená úpadek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.