Pátek 07. května. Svátek má Stanislav.

Americký výrobce tiskáren a počítačů HP propustí až 9 tis. lidí, navyšuje dividendu a zpětný odkup

04.10.2019 | 10:31 0 Komentářů

Americká společnost HP Inc., která vyrábí stejnojmenné tiskárny a počítače, oznámila restrukturalizační plán, v rámci kterého přijde o práci až 9 tis. pracovníků. Zároveň oznámila zvýšení dividendy a zpětného odkupu akcií.

Americká společnost HP Inc. včera představila restrukturalizační plán, výhled na rok 2020 a navýšení dividendy a zpětného odkupu.

„S tím jak se pouštíme do nové kapitoly, činíme odvážné a rozhodné kroky,“ řekl Enrique Lores, nový prezident a výkonný ředitel společnosti HP Inc. a dodal: „Vidíme významné příležitosti vytvářet hodnotu akcionářům, čehož dosáhneme pokrokem v našem vedením, disrupcí odvětví a agresivní transformací způsobu, jakým pracujeme.“

V rámci restrukturalizace přijde o práci až 9 tis. lidí

Oznámený restrukturalizační plán počítá s propuštěním 7 až 9 tis. zaměstnanců.

HP celkem zaměstnává 55 tis. lidí, uvádí Bloomberg, a akorát dokončuje tříletý restrukturalizační plán, v rámci kterého byl počet zaměstnanců snížen o 5 tis.

Společnost očekává, že restrukturalizační náklady (i nespojené s propouštěním) dosáhnou přibližně 1 mld. USD (100 mil. USD ve 4Q 19, 500 mil. v roce 2020 a zbytek mezi roky 2021 a 2022).

HP očekává, že do konce fiskálního roku 2022 tak dosáhne úspor ve výši 1 mld. USD ročně.

Výhled na rok 2020

HP očekává, zředěný zisk na akcii v rozmezí 1,98 až 2,1 USD a zředěný zisk na akcii očištěný o jednorázové položky v rozmezí 2,22 USD až 2,32 UD.

Volné hotovostní toky (FCF) by měly dosáhnout alespoň 3 mld. USD. Společnost předpokládá, že alespoň 75 % z FCF půjde na dividendy a zpětný odkup akcií.

HP Inc. navyšuje dividendu o 10 % a navyšuje zpětný odkup akcií

HP včera oznámila navýšení kvartální dividendy o 10 %.

Rada ředitelů také 30. září schválila další kolo zpětného odkupu akcií, na který chce nyní vynaložit dalších 5 mld. USD. Před navýšením měla autorizaci koupit akcie za 1,7 mld. USD.

HP Inc. a Hewlett Packard Enterprise

Společnost HP Inc. vznikla v roce 2015, když se původní společnost Hewlett Packard rozdělila na dvě části. Druhá část, Hewlett Packard Enterprise (ticker HPE), se zabývá datacentry a softwarem pro podniky.

Akcie HP Inc. (HPQ) v předburzovní fázi ztrácí 5,3 % na 17,42 USD.

Zdroj: HP Inc.

Jan Tománek
Fio banka, a.s.

Zdroj: Fio banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.