CZK/€ 24.525 -0,08%

CZK/$ 24.754 -0,26%

CZK/£ 28.083 -0,15%

CZK/CHF 25.131 0,00%

22. 11. 2013

0 komentářů

WPB Capital dosáhla ve třetím čtvrtletí zisk

 


 

WPB Capital dosáhla zisku před zdaněním ve výši 13,7 milionu korun, kapitálová přiměřenost vzrostla na 17,98 % a likvidní rezerva byla více než 1,7 miliardy Kč.

Kvůli omezení činnosti předběžným opatřením pochopitelně pozorujeme odliv finančních prostředků, a tedy pokles bilanční sumy spořitelního družstva. Celkový odliv se však nadále nikterak významně neodchyluje od normálu, a výsledný pokles je tak způsoben především nemožností vybírat vklady nové. Spolu s odlivem vkladů však dochází i k řádnému splácení úvěrů, a proto se naše celková volná likvidita, která i nadále zabezpečuje bezproblémové vyplácení vkladových klientů, pohybuje stále na vysoké úrovni,“ vysvětluje Michal Čejka, obchodní ředitel WPB Capital.

Zdroj: Tisková zpráva WPB Capital

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Štěpánek: ECB proplouvá mezi Skyllou a Charybdou vysoké inflace a nebezpečím fiskální havárie

Evropská centrální banka (ECB) je v mimořádně složité situaci – udržet soudržnost eurozóny a přitom bojovat s vysokou inflací. Na to, jak se ECB daří s těmito výzvami bojovat, odpověděl redakci Investujeme.cz Pavel Štěpánek, hlavní ekonom společnosti Fondee a bývalý člen bankovní rady ČNB.

Text: Milan Vodička

Foto: Fondee

21. 09. 2022

Finanční svět v nejistotě, rada kvalitního poradce může být k nezaplacení

Řešit osobní a rodinné finance s profesionálním finančním poradcem se rozhodně vyplatí. Bez něj lidé zpravidla tápou, náhodně skládají finanční produkty, nesledují žádný cíl, ke kterému by měli směřovat. Spolupráce s finančním poradcem ale není jen o nastavení finančního plánu. Stejně významné jsou i pravidelné servisní schůzky, […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

16. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.