CZK/€ 24.530 -0,08%

CZK/$ 25.120 -0,24%

CZK/£ 28.179 +1,29%

CZK/CHF 25.393 -1,11%

22. 09. 2022

0 komentářů

Vyjádření společnosti DELTA Investiční společnost k rozhodnutí představenstva o pozastavení vydávání a odkupování investičních akcí CFH Investiční fond SICAV

 

Společnost DELTA Investiční společnost (DELTA IS) je od začátku roku 2020 obhospodařovatelem fondu CFH Investiční fond SICAV včetně jeho podfondů CFH podfond 1 a CFH podfond 2 (dále společně Fond). 

DELTA IS sleduje jako obhospodařovatel Fondu zvýšený zájem o odkup investičních akcií Fondu ze strany investorů, u nichž došlo k dosažení nulového výstupního poplatku a splnění tříletého daňového testu. Do poloviny roku bylo možné těmto žádostem vyhovět.

V posledních měsících se dlužníci Fondu ze skupiny Concord Financial Holding a.s., do níž patří i poskytovatel spotřebitelských úvěrů společnost Fair Credit Czech s.r.o., dostali do prodlení se splácením svých úvěrových závazků. Společně s nadměrným nárůstem žádostí o odkup investičních akcií je zjevné, že v nejbližší době nebude možné tyto odkupy ze strany Fondu realizovat v důsledku jeho nedostatečné likvidity. O této skutečnosti jsme informovali Českou národní banku.

Na jednání představenstva investiční společnosti dne 21.9.2022 bylo přijato rozhodnutí o pozastavení vydávání a odkupování investičních akcií Fondu. Vydávání a odkupování investičních akcií je pozastaveno od 21.09.2022 na tři měsíce a dnem obnovení vydávání a odkupování investičních akcií je 22.12.2022.

Představenstvo rozhodlo, že se pozastavení vztahuje i na investiční akcie, o jejichž vydání nebo odkoupení bylo požádáno před okamžikem, od kterého se vydávání nebo odkupování investičních akcií pozastavuje, a u nichž ještě nedošlo k vyplacení protiplnění za odkoupení, nebo k vydání investičních akcií. A to primárně proto, aby pozastavení nebylo diskriminační a nepodporovalo spekulativní zneužití této mimořádné situace. Všichni investiční akcionáři tak budou mít právo na odkoupení dle budoucí aktuální situace, a to dle budoucí hodnoty investiční akcie.

Žádosti o vydání a odkupy investičních akcií bude společnost DELTA IS přijímat i nadále, avšak jejich zpracování a vypořádání bude realizováno až po obnovení vydávání a odkupování investičních akcií.

REKLAMA

Investoři se mohou obracet na nahrávanou telefonickou linku: +420 601 558 681.

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Bude „zelenější“ kryptoměna přístupnější?

Kryptoměny jsou často kritizovány pro svou „těžbu“ jako neekologické. Ethereum však po největší úpravě v jeho historii začalo fungovat na jiném systému, který energetickou náročnost snižuje. Může tak přinést další možnosti i přilákat nové investory.

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Piaxabay.com

26. 09. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.