Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Volkswagen v Indii spojil tři organizace

Investice 07.10.2019 | 17:10 0 Komentářů

Německá automobilka Volkswagen sloučila v Indii tři firmy. Nově vzniklá Škoda Auto Volkswagen India v sobě zahrnuje Volkswagen India, Volkswagen Group Sales India a Škoda Auto India. Změna se tak dotkne i české výrobce automobilů.

Novým jednatelem společnosti se stal Ind Gurpratap Bopara. Organizace bude mít sídlo v západoindické Púně ve státě Maháráštra. V plánu jsou dva výrobní závody v Púně a Aurangábádu. Kanceláře budou situovány v Bombeji, Novém Dílí a dalších místech v Indii.

Bernhard Maier, předseda představenstva k tomu říká: „Zahájení fungování společnosti Škoda Auto Volkswagen India Private Limited představuje důležitý milník v projektu India 2.0. Fúze nám umožňuje vytvořit jeden z hlavních předpokladů k tomu, abychom mohli efektivněji spolupracovat na všech úrovních a dosáhli našeho dlouhodobého cíle: získat do roku 2025 pro značky Volkswagen a Škoda významný podíl na trhu“.

Gurpratap Boparai dodává: „Díky fúzi zkombinujeme odbornost v oblasti technologií i řízení našeho týmu v Indii, což nám umožní v náročném konkurenčním prostředí využít náš skutečný potenciál. Budeme dále posilovat naši přítomnost v Indii, zajistíme profesní rozvoj zaměstnanců a udržitelnou profitabilitu pro naše prodejce“.

Ačkoliv Volkswagen spojil tři značky, všechny si zachovají vlastní identitu i prodejní síť.

Zdroj: Eurozpravy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.