CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

16. 05. 2016

0 komentářů

Vojtěch Benda a Tomáš Nidetzký doplní bankovní radu ČNB

 


 

Guvernérem ČNB by měl být 25. května prezidentem jmenován člen bankovní rady Jiří Rusnok. „Do čela ČNB se tak staví osobnost, které už svou integritu v minulosti potvrdila. Neulpěla totiž na něm žádná spojitost s nějakou kauzou, kterých je i česká politika plna. Je tedy naděje i do budoucna, že transparentní rozhodování bude posilováno, jak ve vztahu k měnové politice, tak i v regulaci finančního trhu a bankovnictví, které do budoucna čeká velké výzvy,“ uvedl analytik Komerční banky David Kocourek.

Vojtěch Benda působil jako hlavní ekonom v BH Securities a jako analytik ING Bank, v současné době je poradcem bankovní rady v ČNB. „Guvernér Rusnok po svůj bok do bankovní rady dostává loajálního spolupracovníka, se kterým sdílí ekonomické názory i pohled na problematiku fungování ČNB. Velmi pravděpodobně spolu budou tvořit pevný hlasovací blok v bankovní radě ČNB. Jmenování Vojtěcha Bendy do bankovní rady je velký diplomatický úspěch guvernéra Jiřího Rusnoka, protože určitě existují i kandidáti, kteří mají loajálnější názory k prezidentovým,“ říká David Kocourek.

„I jmenování Tomáše Nidetzkého je diplomatický úspěch budoucího guvernéra ČNB. Jeho dlouholetá zkušenost z pojišťovnického sektoru bude určitě pro bankovní radu přínosem a jeho expertíza z dané oblasti bude zajisté rezonovat. Je totiž jasné, že guvernér Rusnok se snaží do bankovní rady přinést někoho, ve spolupráci s kým bude umět čelit nové regulaci a výzvám v nových licenčních a povolovacích řízeních. Postgraduální vzdělání z Oklahoma city university zase rozšíří intelektuální rámec, ve kterém se bankovní rada bude pohybovat,“ dodává David Kocourek. Tomáš Nidetzky nyní pracuje v pojišťovně NN a dříve působil například i v ČSOB pojišťovně či skupině České spořitelny.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

spoření - prasátko - úspory - peníze - ruka - mince

Spořicí účty: Zhodnocení roste za hranici 4 %

ČNB v květnu opět zvýšila úrokové sazby. Sazby na spořicích účtech vzrostly téměř ve všech bankách. Některé banky se odhodlaly zvýšit úročení na spořicích účtech i za hranici čtyř procent. Přestože úroky na spořicích účtech inflaci ani zdaleka nepokryjí, zájem o ně roste. […]

Text: Jana Zámečníková

19. 05. 2022

Dnešní protiinflační jestřáb šetří

Inflace čili růst spotřebitelských cen patří k největším ekonomickým nebezpečím. A nejen ekonomickým. Patří i ke klíčovým rizikům jakéhokoli demokratického systému. Podkopává důvěru občanů ve stát a instituce.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

11. 04. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.