Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

Venezuela zavedla jako první státní kryptoměnu

Investice 21.02.2018 | 14:42 0 Komentářů

Venezuela je prvním státem, který se rozhodl vydat vlastní kryptoměnu. Hodlá tak obejít ekonomické sankce, kterým čelí od loňského srpna. Země navíc již řadu let bojuje s hyperinflací. Podle analytiků ale zavedení kryptoměny Venezuele nepomůže.

Státní kryptoměnu nazvanou petro (PTR) začala Venezuela nabízet včera. Kryptoměna je kryta státními rezervami ropy, zemního plynu a diamantů. Země očekává zájem především ze Středního východu.

Země doufá, že si vydáním kryptoměny zajistí chybějící financování. Analytici se ale domnívají, že vydání vlastní kryptoměny problém Venezuely nevyřeší. Pokud investoři nevěří venezuelské ekonomice, nebudou ji věřit ani skrze kyptoměnu,“ uvedl Petr Krčmář, šéfredaktor serveru Root.cz.

Zavedení venezuelské státní kryptoměny zřejmě úspěch slavit nebude. „Receptem těch úspěšných je právě to, že jsou nezávislé na státním aparátu a tradičním bankovním systému s centrální bankou. To v případě státem vydávaných kryptoměn neplatí a tím se smazává hlavní pozitivní vlastnost kryptoměn. Nakonec tak z toho zbude obdoba státních dluhopisů zabalená do moderního elektronického hávu, který ale sám o sobě nestačí,“ doplnil Krčmář.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.