CZK/€ 25.330 -0,26%

CZK/$ 23.782 +0,49%

CZK/£ 29.651 -0,14%

CZK/CHF 26.065 +0,36%

30. 10. 2018

0 komentářů

Velká Británie chce uvalit novou daň na internetové podniky. Dotkne se hlavně technologický gigantů

 

Od dubna roku 2020 chce Velká Británie zavést daň z tržeb velkých internetových podniků, jako je Google, Facebook nebo Amazon. Cílem je spravedlivější zdanění. Informoval o tom britský ministr financí Philip Hammond.

Loading 

Velké firmy jako je například Facebook či Amazon platí nízké daně ze svých zisků a kvůli tomu jsou pod palbou kritiky. To by měla nová daň změnit.

Není udržitelné ani poctivé, že digitální platformy mohou v Británii vytvářet značné hodnoty, aniž by tady platily daně,“ uvedl Hammond.

Firmy tedy budou platit novou daň, která se bude týkat jen zisku vytvořeného ve Velké Británii a bude činit dvě procenta z tržeb. Daň se bude týkat jen ziskových firem s globálními tržbami ve výši nejméně 500 milionů liber ročně. Tím pádem dolehne hlavně na„zavedené technologické giganty“ než na začínající podniky. Nová daň pravděpodobně vynese ročně přes 400 milionů liber (11,6 miliardy korun).
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké sankce hrozí při nedodržení povinností v rámci daňového přiznání?

Stále platí, že nejvíc lidí podává přiznání k dani z příjmu fyzických osob až poslední týden v březnu. Proto Finanční správa od pondělí 25. března do úterý 2. dubna letos prodlužuje úřední hodiny podatelen všech finančních úřadů. Finanční úřady budou otevřené od 8 do 17 hodin. Neplatí to však pro […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 03. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *