Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Vedení ČEZ navrhuje vyplatit dividendu 17,8 miliardy korun

Investice 27.04.2018 | 10:21 0 Komentářů

Vedení energetické společnosti ČEZ navrhuje vyplatit z loňského zisku dividendu 17,8 miliardy korun. Za každou akcii by akcionáři dostali stejně jako loni 33 korun.

Návrh dividendy odráží dividendovou politiku společnosti, jejíž loňská aktualizace spočívala v dočasném rozšíření výplatního poměru na 60 až 100 procent z konsolidovaného čistého zisku Skupiny ČEZ očištěného o mimořádné vlivy,“ vysvětluje mluvčí firmy Ladislav Kříž.

Za loňský rok ČEZ vykázal čistý zisk bez úprav o mimořádné vlivy 19 miliard korun. Na rozdíl od roku 2016, kdy ČEZ po zdanění vydělal 14,6 miliardy korun, nemusí tentokrát sahat na nerozdělený zisk z minulých let.

Nejspíš poslední bohatý rok

Jenže se zdá, že letošní rok je nejspíš pro akcionáře na nějakou dobu poslední, kdy mohou počítat s takto vysokou dividendou. Letošní zisky nebudou pravděpodobně tak velké a očekává se, že čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy klesne na 12 až 14 miliard korun. „Při takovém očekávaném zisku by se výše dividendy na akcii mohla propadnout až na 23 korun,“ uvedl analytik Fio Banky Jan Raška. Akcionářům by firma rozdělila zhruba 12 miliard korun.

Zdroj: e15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.