CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

30. 07. 2019

0 komentářů

V metru půjde jízdenku zaplatit kartou, terminály nahrazují validátory

 

Dnes do metra začal pražský dopravní podnik instalovat bezkontaktní terminály na nákup jízdenek. Budou fungovat stejně jako ty v pražských tramvajích, ale na rozdíl od nich na nich půjde zkontrolovat i jízdenka načtená na Lítačce.

Loading 

V pražském metru začal dopravní podnik instalovat nové bezkontaktní terminály, které mají nahradit validátory pomalu končící Opencard. Budou fungovat stejně jako ty, jenž jsou od jara ve všech tramvajích. Do konce prázdnin by měly být instalovány do všech stanic metra krom Bořislavky, Petřin a Nemocnice Motol, kde byly validátory zapuštěné do stěny. „Během testovacího provozu do konce ledna 2020 doplní DPP bezkontaktní terminály i do zmiňovaných tří stanic metra A,“ řekla Hana Pohanová z tiskového oddělení dopravního podniku.

Oproti terminálům, které jsou v tramvajích, si na těch v metru budou moci cestující zkontrolovat také platnost zakoupených časových kuponů nahraných na Lítačce.

Do budoucna plánuje dopravní podnik rozšířit terminály taktéž do všech autobusů. „Do konce září vypíšeme výběrové řízení na dodavatele bezkontaktních terminálů do všech autobusů DPP. Osadit je plánujeme v průběhu příštího roku,“ svěřil se generální ředitel dopravního podniku Petr Witowski.
Zdroj : Aktuálně.cz

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Adam Leščišin: Opencard je prý předražená… ale vůči čemu?

Praha tvrdí, že se s eMoney Services nedá jednat. EMS naopak vidí v jednáních určitý posun. „Jednání rozhodně nejsou jednoduchá, a to z mého pohledu zejména proto, že jsou zatížena minulostí projektu a politizací problémů spojených s Opencard. Za poslední 3 měsíce se nicméně podařilo z mého pohledu dosáhnout určitého pokroku,“ říká Adam Leščišin, generální ředitel EMONEY GROUP pro region Střední a Východní Evropa.

Text: Petr Zámečník

17. 09. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *