CZK/€ 24.260 -0,45%

CZK/$ 22.089 -0,77%

CZK/£ 28.039 -0,11%

CZK/CHF 25.207 -0,23%

26. 03. 2019

0 komentářů

S Lítačkou po Praze a Středočeském kraji svobodně a s přehledem – nyní i díky Revolutu

 

Městská společnost Operátor ICT, která je provozovatelem a správcem dopravní karty Lítačka, jakož i největšího dopravně-odbavovacího systému v České republice PID Lítačka, navázala spolupráci s mezinárodní společností Revolut, původem britským fintech startupem. Všichni, kdo cestují po Praze i Středočeském kraji, nyní mohou využívat množství výhod, které Lítačka a Revolut společně přinášejí. Na oslavu zahájení spolupráce s Lítačkou navíc Revolut nabízí bezkontaktní platební kartu k novému účtu zcela zdarma.

Loading 

Výhody používání Lítačky a Revolutu mohou ocenit všichni, kdo využívají veřejnou dopravu, ať již každodenně anebo pouze příležitostně. „Při rozvoji regionálního dopravního systému hlavního města Prahy a Středočeského kraje i samotné karty Lítačka myslíme zejména na pohodlí samotných cestujících. Ve spolupráci se společností Revolut vidíme proto příležitost, jak lidem cestování opět o něco zjednodušit,vysvětluje Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a. s.

Cestující v Praze a Středočeském kraji mají s novým regionálním dopravním systémem PID Lítačka, který byl spuštěn na konci srpna loňského roku, možnost nahrát si své dlouhodobé časové kupóny PID Lítačka i na bezkontaktní bankovní karty. Všichni, kdo nyní využijí speciální promokód pro registraci https://www.revolut.com/en-CZ/?p=CZ_LITACKA, získají standardní kartu Revolut zdarma. Následně si prostřednictvím e-shopu pid.litacka.cz mohou na svou novou bezkontaktní platební kartu nahrát jakýkoliv dlouhodobý časový kupón a zároveň ho jednoduše zaplatit přes Revolut.

Lítačka a Revolut myslí také na cizince žijící v Praze. Revolut totiž neúčtuje žádné poplatky při placení v cizích měnách a při převodech měn se drží mezibankovních kurzů, tedy nižších, než by naúčtovala běžná banka nebo obchodník. Pořízení dlouhodobého časového kuponu je tak nyní pro ty, kdo nedisponují českým bankovním účtem, výhodnější.

Zjednodušení přinese tato spolupráce také těm, kteří využívají veřejnou dopravu pouze občasně. Stačí, když budou využívat mobilní aplikaci PID Lítačka, která je určena pro nákup krátkodobých jízdenek a nabízí spoustu praktických informací a rad pro cestování v rámci regionálního dopravního systému. V mobilní aplikaci PID Lítačka si lze zakoupit jakoukoliv krátkodobou jízdenku – tu správnou doporučí samotná aplikace dle zvolené cesty – a zaplatit lze rovněž přes Revolut.

REKLAMA

Naše služby využívá již více než 4 miliony uživatelů v Evropě, přičemž jenom v Praze služby Revolutu využívá kolem 30 tisíc zákazníků. Vblízké době dále plánujeme expanzi do Spojených států, Kanady, ale i Asie, včetně Singapuru, Hong-Kongu, Austrálie a Nového Zélandu. Věříme, že turisté mající Revolut ocení, že si mohou snadno pořídit jízdenku přes mobilní aplikaci PID Lítačka bez toho, aby si museli směňovat peníze a hledali trafiku či automat, a poznávat krásy Prahy bez zbytečných komplikací. Naopak čeští uživatelé a uživatelky zajisté ocení fakt, že nově aplikaci nabízíme také v české jazykové mutaci,“ uvádí David Pavliska, country manažer společnosti Revolut v ČR.

Praktické funkce aplikace Revolut ocení jak cestující s dlouhodobými kupóny, tak ti využívající jízdenky z aplikace. Mají totiž možnost jednoduše sledovat veškeré své účty za dopravu, analyzovat své výdaje a dle toho se například pak také rozhodnout, zda je pro ně výhodnější předplacený kupón anebo krátkodobé jízdenky. V případě nákupu přenosné Lítačky lze pak sdílet náklady s ostatními jedním kliknutím.

Tisková zpráva Revolut

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Christian Senly: Bankovní karty na veřejnou dopravu nejsou levnější

Byl u zrodu úspěšného kartového systému na dopravu v Hong-Kongu. Nyní zavítal do Prahy. „Náklady Opencard jsou přitom nižší než náklady obdobných systémů ve světě,“ říká Christian Senly, CTO společnosti EMONEY GROUP. Uzavřené systémy jsou podle něj levnější i než využití bankovních karet, jaký je např. v Bratislavě.

Text: Petr Zámečník

07. 04. 2014

Vrátí se Praha do pravěku?

Pražský magistrát stojí na rozcestí. Končí smlouvy na podporu systémů Opencard a je třeba rozhodnout, co bude dál. Jedno z možných řešení vrací Prahu o desítky let zpět – a přibližně milion lidí nažene k výdejním okýnkům s papírovými průkazkami.

Text: Petr Zámečník

14. 02. 2014


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *