CZK/€ 24.690 +0,12%

CZK/$ 25.440 -0,49%

CZK/£ 27.599 -0,11%

CZK/CHF 25.883 -0,24%

03. 06. 2015

0 komentářů

Ústavní novela má připravit prezidenta o autonomii při výběru členů bankovní rady

 


 

Prezident se ztrátou své autonomie při výběru členů bankovní rady nesouhlasí. „Bylo by komické, aby se přímo zvolený prezident dostal do situace, kdy by měl menší kompetence než prezident zvolený parlamentem,“ uvedl prezident Miloš Zeman.

Na druhou stranu by mohl prezident jmenovat předsesdu a místopředsedy Nejvyššího správního soudu bez spolupodpisu premiéra. Poslanecká sněmovna by nově měla mít možnost podat žalobu na prezidenta u Ústavního soudu bez souhlasu Senátu.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Budova České národní banky (ČNB)

ČNB utáhla měnové kohouty, koruna posiluje

Česká národní banka (ČNB) dle očekávání opět zvýšila úrokové sazby. Po čtyřech letech se navíc vrátila ke zveřejňování vývoje kurzu koruny. Kdy koruna prolomí hranici 25 CZK/EUR a kolikrát ještě letos ČNB utáhne měnové kohouty?

Text: Jana Zámečníková

02. 02. 2018

Hra Trumpovou kartou

Nuže, pro ty z nás, které překvapilo hlasování o brexitu – a v londýnské City takových bylo rozhodně dost – získává údiv díky americkým volbám zcela nový rozměr, a to v daleko širším měřítku. Nevím, co se v této souvislosti říká o Hillary Clintonové a její kampani – no, když se zamyslím, tak něco bych si pravděpodobně vybavil – nicméně vítězství Trumpa, spolu s výsledkem britského referenda o vystoupení z Evropské unie a rostoucím neklidem po celé Evropě, zdá se, ukazuje na vzrůstající problémy se současným stavem západního světa. Nebo přinejmenším na nelibost, s níž tento stav vnímá široká veřejnost.

Text: Paul Stanfield

23. 11. 2016

Kasia Kiladis: Donald Trump trhy uklidnil

Zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem bylo nečekané. A trhy začaly padat. Po jeho prvním projevu se ale uklidnily. A jak by se měl na novou politickou situaci připravit investor? „Americký akciový trh jako celek je velmi drahý,“ říká Kasia Kiladis, ředitelka investic ve Fidelity International s tím, že je přesto nejlepší volbou. Jen je třeba pečlivě vybírat akcie.

Text: Petr Zámečník

18. 11. 2016


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.