Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

USA udělí celní výjimku pro 400 čínských výrobků

Vývoj ekonomiky 20.09.2019 | 15:56 0 Komentářů

USA udělí celní výjimky 437 produktům dovážených z Číny. Výjimka má trvat do příštího roku a bude se vztahovat třeba na brčka, anestetické masky, tříkolové vozíky pro osoby se zdravotním postižením či potřebám pro domácí mazlíčky. 

Rozhodnutí o udělení výjimek na 437 produktů dovážených z Číny není podle serveru Politico, který s informacemi přišel, ve smyslu usmíření nepokojů panujících mezi USA a Čínou. Spíše se jedná o upokojení spotřebitelů USA, kteří si ztěžují, že dosavadní politikou utrpěli. Seznam všech položek, na které bude schválena celní výjimka, uveřejní ještě dnes Úřad amerického obchodního zmocněnce (USTR).

V loni Spojené státy uvalili na zboží dovážené z Číny téměř za 250 miliard dolarů, což je zhruba 5,9 bilionu korun. Zatím ale není úplně známo, jaký podíl na této částce bude mít ona udělená výjimka na 437 produktů dovážených z Číny. Americký úřad USTR zatím zaznamenal více než 1100 žádostí o udělení výjimky z cel od firem se sídlem v USA. Při posuzování, jestli výjimku udělí záleží na mnoha faktorech. Úřad bere v potaz, jestli je produkt, na který je požadována výjimka, dostupný i z jiných zemí, než z Číny, aby udělením výjimky nepoškodil americké firmy. V potaz berou i to, jestli produkty souvisí s některými strategickými plány, jako je třeba program Made in China 2025.

Zdroj: Eurozprávy.cz 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.