Neděle 28. února. Svátek má Lumír.

UniCredit přesune část aktiv do Německa, aby byla méně italská. Opatření má oživit cenu akcií

Banky 22.10.2019 | 11:06 0 Komentářů

UniCredit bank se plánuje distancovat od stagnující italské ekonomiky i roztříštěné politiky a přesune některá aktiva do Německa. To by mělo vylepšit úvěrový rating a pomoci oživit cenu akcií. Informovala o tom agentura Reuters.

Šéf bankovní skupiny Jean Pierre Mustier podle dostupných informací představí 3. prosince část podnikatelského plánu, podle něhož budou pod nově zřízenou společnost v Německu začleněny zahraniční operace banky. Tím také dojde k jistému snížení „italské identity“, která působí v očích investorů rizikově.

„UniCredit je co do velikosti jednou z největších bankovních skupin v Evropě, ale kvůli svým italským kořenům ji investoři spojují s rizikem Itálie v takové míře, která je podle mého názoru – vzhledem k její geografické diverzifikaci – přílišná,“ řekl profesor bankovnictví a financí z milánské Univerzity Bocconi Stefano Caselli. Italská identita UniCredit se nejvíce podepisuje na nákladech financování.

Pokud by měla být zřízena holdingová firma v Německu, musela by tuto operaci schválit Evropská centrální banka. V Německu již totiž UniCredit vlastní HVB. Realizace tohoto podnikatelského záměru by tak trvala minimálně rok.

Zdroj: Lidovky.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.