Úterý 21. září. Svátek má Matouš.

Účtenkovka odstartovala. První komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat

Makro 02.10.2017 | 13:22 29 Komentářů

Státní účtenková loterie byla spuštěna 1. října. Start se však příliš nevydařil, komunikace se systémy selhala. Mobilní aplikace zase požaduje přístup k seznamu hovorů.

Ministerstvo financí spustilo Účtenkovku s cílem motivovat nakupující brát si účtenky elektronické evidence tržeb (EET). Slouží ale také ke kontrole podnikatelů. Účtenky je nutné zaregistrovat na webu Účtenkovka.cz či přes mobilní aplikaci.

Hned během prvního dne se ale řadě zájemců o účast v loterii nepovedlo formulář na webu vyplnit. Pokusy o vyplnění formuláře končily oznámením: „Komunikace se systémy Účtenkovky selhala, prosím, opakujte pokus později.“ Zřejmě došlo k přetížení systému.  Kontakt na technickou podporu loterie je dostupný pouze na úvodní stránce, na kterou se ale uživatel při zadávání formuláře nedostane.

Při použití mobilní verze vyžaduje zase aplikace v seznamu oprávnění přístup k informaci o právě probíhajících hovorech a číslu, se kterým jste během hovoru ve spojení. „Jde o nadbytečný požadavek zděděný z předchozích verzí aplikace, se kterým ministerstvo financí nesouhlasí. Po updatu zmizí. Ke stažení pravděpodobně zítra,“ reagovalo v neděli 1. října ministerstvo financí na Twitteru.

Zdroj: Aktuálně.cz

29 komentářů: “Účtenkovka odstartovala. První komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat”

 1. Anna Konvičková napsal:

  Vážení,rovněž i já jsem se zaregistrovala a hrála.Asi 40 účtenek jsem v pohodě odeslala a byly zaregistrovány.A náhle,jak když utne,nešlo již nic odeslat-prostě prý chyba.A tento stav již trvá téměř měsíc,nic nejde odeslat.Známá má rovněž tyto problémy.Ptám se proč??!!

 2. Pavel napsal:

  To co zde čtu jsou vesměs kecy jak to nejde,Zaregistroval jsem cca 60 ks účtenek a pokud jsem měl problém tak jsem vždy něco zkazil pouze já sám!!!! Nechápu co těm poctivým vadí na registraci EET? Myslím, že by doopravdy chtěli krást a mají to složitější. Doufám ,že na něco příjdou aby měli konečně klid!!!!

 3. Dorotka napsal:

  Mírovi, žádná bonzovka, to říkají jen ti co okradají stat a jejich kamarádičkové.EET je správné

  • Míra napsal:

   Z hlediska příjmů do rozpočtu je přínos EET zcela a naprosto marginální. Prakticky nicotný. Tam, kde utíkají desítky a stovky miliard, se Babiš neodvážil ani podívat, natož tam něco řešit. Ale pod heslem „kradnů všetci“ zaútočil na všechny OSVČ a všechny bez rozdílu označil za zloděje. Mimochodem, výdaje, které museli OSVČ investovat do EET, jsou takřka totožné s výnosy. A ta loterie? To už je naprostý paskvil, hrající na nízké pudy části společnosti. Určitá skupina Čecháčků ráda bonzuje a všelijak kolaboruje odedávna. Takže za mne znovu opakuji, že EET je špinavost a hovadina. Jo, a jen tak na okraj, neokrádám ani stát, ani zákazníky a ani mí kamrádi ne.

 4. libuse napsal:

  Bez problémů jsem zaregistrovala několik účtenek vždy na první pokus,vždy byla odezva,že je účtenka zaregistrovaná,nevím co mohou mít ostatní za problémy,chce to jen pečlivě opsat všechny potřebné údaje.

 5. libuse napsal:

  Bez problémů jsem zaregistrovala několik účtenek vždy na první pokus,vždy byla odezva,že je účtenka zaregistrovaná,nevím co mohou mít ostatní za problémy,chce to jen pečlivě opsat všechny potřebné údaje.

  • Bohdan Lindovský napsal:

   Bez problémů jsem se zaregistroval, také na účtu, abych viděl své účtenky, ale když jsem zaregistroval účtenku, tak mi to nevzalo. Následně jsem se nebyl schopen přihlásit, tak jsem údaje o sobě chtěl smazat a zaregistrovat znovu – zase to nešlo. Následně jsem volal na telefon kolem účtenek a tam mi řekli, že měl SEZNAM.CZ nějaké problémy, tak se pokusím dnes znovu zaregistrovat.

 6. Ludmila napsal:

  Z Účtenkovkou jsou samé problémy, při každé druhé registraci účtenky mi nejde zaregistrovat, hlásí to problémy, které jsou buď kvůli prodejcům anebo kvůli tomu, že blbě vypisuji čísla a písmena. Jenže vydávané paragony jsou tak špatně čitelné, že nadlidské síly se v tom někdy vyznat. Stát by měl v tomhle sjednat nápravu, a když chce provozovat nějakou Účtenkovou loterii, tak by se měl postarat o to, aby to fungovalo pořádně a všem, a né jenom mladým lidem, kteří se vyznají v počítačích a dobře vidí. Když čtu ale komentáře https://777cz.eu/uctenkovka-registrace-a-aktualni-vysledky/ jiných lidí, tak je poznat, že podobné potíže nemám sama.

 7. Haninka napsal:

  Zadala jsem účtenku z Lékárny,bylo mi oznámeno,že není zaregistrována,protože je chyba obchodníka!!! A jak k tomu přijdu Já?

 8. Anonym napsal:

  Účtenky se mi pořád ověřují ??

 9. Hana Kořínková napsal:

  Nakupovala jsem v Řeznictví Zeman,v Jindř.Hradci.Na účtence není DIČ,nejde zaregistrovat

 10. Olda napsal:

  To je docela sranda – stát chtěl vysoutežit SUV automobily pro účtenkovku, ale nikdo se nepřihlásil, takže nakonec bude v účtenkovce Ford Focus Kombi viz https://milionar.org/uctenkovka/ . Prodejcům nečekaně „vadil“ 400 tisícový limit 🙂

 11. Bucková napsal:

  Jaká čáska se má napsat, když na některé účtence je cena uvedená v setinách např. sešit za 0,50 Kč nebo 1,84 a co znamená celé kladné číslo? Na některých účtenkách je cena zaokrouhlená, kterou mám napsat částku tu zaokrouhlenou nebo tu nezaokrouhlenou?

 12. irena fronková napsal:

  Dobrý den 6.10.jsem dala účtenku na 407kč , vše jsem splnila a nemůže být registrována –jedná se o benzinu nechápu dnes jsem zkusila znova neprošlo děkuji za info

 13. Tata napsal:

  Nevim ,jak to bude fungovat,když je v ČR tolik obchodů a 10,5milionů obyvatel…
  Hodně štěstì.( Trochu naiviti ,asi neuškodì)

 14. leon napsal:

  Založení účtu a registrace účtenek naprosto bez problému ! Už se těším na výhry !!

 15. pepino napsal:

  Zaregistrovaj jsen čtyři účtenky a stále se ověřují

 16. Tessa napsal:

  ..mám ve slosování 4 účtenky, všechny se zaregistrovaly bez problémů

 17. Květa napsal:

  nedaří se odeslat zaregistrace,přitom tam není žádna chyba ,vyplnují již druhy den a neuspěšně

 18. Míra napsal:

  Účtenkovka neboli Práskačka či Bonzovka je jen další z paskvilů protlačený současnou neschopnou vládou. A způsob realizace je pouze ukázkou neschopnosti a neprofesionality zadavatelů a tvůrců celé aplikace. Koneckonců i ty komentáře hovoří za vše.

 19. jc napsal:

  Pokusila jsem se vložit 4 účtenky, jen jedna prošla do stavu „ve slosování“, jedna se už od neděle ověřuje a dvě nebyly zaregistrovány, ač byly vloženy správně a jsou z velkého obchodního řetězce, kde by snad s EET neměl být problém.

 20. tichy hrac napsal:

  Ja se nemohu dostat na registraci,kdopak to asi blokuje?

 21. Hana Vitnerová napsal:

  Nepodařilo se mně stále účtenku zaregistrovat

 22. Adámková Štěpánka napsal:

  NEDAŘÍ SE MI ZAREGISTROVAT IKDYŽ TO MÁM SPRÁVNĚ VPLNĚNÉ

 23. Zdeněk napsal:

  Asi to nefunguje,včera jsem se zaregistroval a žádná odezva.

  • Aleš Semerák napsal:

   stále mi to píše, že moje účtenka není zaregistrována, kontroloval jsem to už několikrát, chyba tam není.Několikrát jsem se pokusil účtenku zaregistrovat ale výsledek je stále stejný

 24. Anonym napsal:

  Několikrát jsem se snažila založit u účtenkovky účet – nezdařilo se!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.