Úterý 17. října. Svátek má Hedvika.

Účtenkovka odstartovala. První komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat

Makro 02.10.2017 | 13:22 17 komentářů

Státní účtenková loterie byla spuštěna 1. října. Start se však příliš nevydařil, komunikace se systémy selhala. Mobilní aplikace zase požaduje přístup k seznamu hovorů.

Ministerstvo financí spustilo Účtenkovku s cílem motivovat nakupující brát si účtenky elektronické evidence tržeb (EET). Slouží ale také ke kontrole podnikatelů. Účtenky je nutné zaregistrovat na webu Účtenkovka.cz či přes mobilní aplikaci.

Hned během prvního dne se ale řadě zájemců o účast v loterii nepovedlo formulář na webu vyplnit. Pokusy o vyplnění formuláře končily oznámením: „Komunikace se systémy Účtenkovky selhala, prosím, opakujte pokus později.“ Zřejmě došlo k přetížení systému.  Kontakt na technickou podporu loterie je dostupný pouze na úvodní stránce, na kterou se ale uživatel při zadávání formuláře nedostane.

Při použití mobilní verze vyžaduje zase aplikace v seznamu oprávnění přístup k informaci o právě probíhajících hovorech a číslu, se kterým jste během hovoru ve spojení. „Jde o nadbytečný požadavek zděděný z předchozích verzí aplikace, se kterým ministerstvo financí nesouhlasí. Po updatu zmizí. Ke stažení pravděpodobně zítra,“ reagovalo v neděli 1. října ministerstvo financí na Twitteru.

Zdroj: Aktuálně.cz

17 komentářů: “Účtenkovka odstartovala. První komplikace na sebe nenechaly dlouho čekat”

 1. Olda napsal:

  To je docela sranda – stát chtěl vysoutežit SUV automobily pro účtenkovku, ale nikdo se nepřihlásil, takže nakonec bude v účtenkovce Ford Focus Kombi viz https://milionar.org/uctenkovka/ . Prodejcům nečekaně „vadil“ 400 tisícový limit 🙂

 2. Bucková napsal:

  Jaká čáska se má napsat, když na některé účtence je cena uvedená v setinách např. sešit za 0,50 Kč nebo 1,84 a co znamená celé kladné číslo? Na některých účtenkách je cena zaokrouhlená, kterou mám napsat částku tu zaokrouhlenou nebo tu nezaokrouhlenou?

 3. irena fronková napsal:

  Dobrý den 6.10.jsem dala účtenku na 407kč , vše jsem splnila a nemůže být registrována –jedná se o benzinu nechápu dnes jsem zkusila znova neprošlo děkuji za info

 4. Tata napsal:

  Nevim ,jak to bude fungovat,když je v ČR tolik obchodů a 10,5milionů obyvatel…
  Hodně štěstì.( Trochu naiviti ,asi neuškodì)

 5. leon napsal:

  Založení účtu a registrace účtenek naprosto bez problému ! Už se těším na výhry !!

 6. pepino napsal:

  Zaregistrovaj jsen čtyři účtenky a stále se ověřují

 7. Tessa napsal:

  ..mám ve slosování 4 účtenky, všechny se zaregistrovaly bez problémů

 8. Květa napsal:

  nedaří se odeslat zaregistrace,přitom tam není žádna chyba ,vyplnují již druhy den a neuspěšně

 9. Míra napsal:

  Účtenkovka neboli Práskačka či Bonzovka je jen další z paskvilů protlačený současnou neschopnou vládou. A způsob realizace je pouze ukázkou neschopnosti a neprofesionality zadavatelů a tvůrců celé aplikace. Koneckonců i ty komentáře hovoří za vše.

 10. jc napsal:

  Pokusila jsem se vložit 4 účtenky, jen jedna prošla do stavu „ve slosování“, jedna se už od neděle ověřuje a dvě nebyly zaregistrovány, ač byly vloženy správně a jsou z velkého obchodního řetězce, kde by snad s EET neměl být problém.

 11. tichy hrac napsal:

  Ja se nemohu dostat na registraci,kdopak to asi blokuje?

 12. Hana Vitnerová napsal:

  Nepodařilo se mně stále účtenku zaregistrovat

 13. Adámková Štěpánka napsal:

  NEDAŘÍ SE MI ZAREGISTROVAT IKDYŽ TO MÁM SPRÁVNĚ VPLNĚNÉ

 14. Zdeněk napsal:

  Asi to nefunguje,včera jsem se zaregistroval a žádná odezva.

  • Aleš Semerák napsal:

   stále mi to píše, že moje účtenka není zaregistrována, kontroloval jsem to už několikrát, chyba tam není.Několikrát jsem se pokusil účtenku zaregistrovat ale výsledek je stále stejný

 15. Anonym napsal:

  Několikrát jsem se snažila založit u účtenkovky účet – nezdařilo se!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.