CZK/€ 23.830 -0,04%

CZK/$ 22.271 +0,65%

CZK/£ 26.675 -0,12%

CZK/CHF 24.053 +0,52%

07. 04. 2016

0 komentářů

Tuzemský maloobchod i nadále hlásí excelentní výsledky

 


 

Tuzemský maloobchod tak má velmi úspěšném roce 2015 dobře nakročeno i do roku letošního. Nízká inflace a zlepšující se situace na trhu práce by společně měly vést k solidnímu růstu maloobchodních tržeb i v dalších měsících.

Detailní pohled na únorovou statistiku ukazuje velmi silný růst jak v maloobchodu po vyloučení prodejů motorových vozidel, tak v samotném motoristickém segmentu. V motoristickém segmentu tržby meziročně vzrostly o 14,6 %, což je nesilnější nárůst od loňského března. Samostatnou zmínku si zaslouží také prodeje přes internet a skrze zásilkové služby, kde meziroční růst tržeb (19,7 %) zůstal jen nepatrně pod magickou hranicí 20 %. Pohodlí při nákupech a přehled o cenách jsou zjevné výhody nákupů přes internet, a tuzemský spotřebitel si je toho v rostoucí míře vědom.

Podtrženo a sečteno: tuzemským domácnostem se daří, což je dobrá zpráva pro maloobchod. Růst spotřeby domácností by měl být letos hlavním tahounem růstu české ekonomiky jako celku, z tohoto pohledu jsou vyhlídky na letošní rok pro tuzemský maloobchodní sektor velmi slibné.

Radomír Jáč
hlavní ekonom 
Generali Investments CEE

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Projekty Světové banky budou českým firmám přístupnější

Zdroj: Pixabay.com Česká exportní banka (ČEB) se stala kontaktním místem, takzvaným Private Sector Liaison Officer, pro Světovou banku. Především se jedná o její odnož International Finance Corporation zaměřenou na financování soukromého sektoru méně rozvinutých trhů. Informace o tendrech, obchodních příležitostech, ale i kontakty, financování a další pomoc […]

Text: Daniel Mareš

18. 05. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *