Pátek 10. července. Svátek mají Libuše a Amálie.

Tržby loni vzrostly Fincentru i Partners

Tržby finančně poradenská společnost Partners se v loňském roce zvýšily o 12 procent na 1,3 miliardy korun. Společnost Fincentrum zaznamenala v Česku a na Slovensku meziroční nárůst tržeb o 10,2 procenta na 1,53 miliardy korun. Swiss Life International, do které patří i česká Swiss Life Select, zvýšila svůj zisk o 26 procent.

Za růstem tržeb skupiny Partners stál především nárůst úvěrů na 20 miliard korun. „Největší zájem byl již standardně o nákup nemovitostí, enormní poptávka byla také o refinancování, a to i třeba rok dopředu. Hlavním lákadlem byly samozřejmě extrémně nízké sazby,“ uvedla analytička Partners Lucie Drásalová.

Tržbám Partners pomohl i koncept franšíz finančně poradenských poboček tzv. Partners marketů, jejichž podíl dosáhl v loňském roce 13 procent. Jednorázové vklady do podílových fondů se zvýšily na 1,3 miliardy korun. Pokles z 560 na 450 milionů korun zaznamenalo životní pojištění a naopak vzrostly rizikové pojistky, a to o 10 milionů korun na 75 milionů korun.

Čistý zisk švýcarské finanční skupiny Swiss Life se zvýšil o sedm procent na 878 milionů švýcarských franků. Swiss Life International zlepšila hospodářský výsledek z 30 milionů eur na 38 milionů eur. Hlavní hnací silou byl výsledek z provizí ve výši 29 milionů eur, což představuje nárůst o 61 procent. Zisk skupiny Swiss Life z provizí vzrostl o 36 procent na 342 milionů švýcarských franků. V místních měnách dosáhl příjem z pojistného ve výši 18,9 miliard švýcarských franků růstu o pět procent, ve švýcarských francích šlo o pokles o jedno procento.

Skupina Swiss Life dosáhla čisté míry návratnosti investic 3,7 procenta. „Opět se nám podařilo dosáhnout atraktivní návratnosti z investic, která je našimi klienty vysoce hodnocena vzhledem k přetrvávajícímu prostředí nízkých úrokových sazeb a volatilním finančním trhům. Vysoká návratnost z investic nám v roce 2015 umožnila znovu posílit pojistné rezervy o 1,2 miliard švýcarských franků, a tak zlepšit trvalou udržitelnost našeho obchodního modelu,“ říká Patrick Frost, generální ředitel skupiny Swiss Life.

Zdroj: ČTK, Tisková zpráva Swiss Life Select

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.