Úterý 22. června. Svátek má Pavla.

Třetí kolo obchodních jednání skončilo, trhy rostou

InvesticeMakro 15.02.2019 | 17:36 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily poslední obchodní den tohoto týdne v pozitivní náladě. Index Dow Jones roste o 1,3 %, S&P 500 posiluje o 0,7 % a technologický Nasdaq si připisuje 0,5 %. V rámci širšího indexu S&P 500 rostou všechny sektory. Nejlépe jsou na tom finanční instituce (+1,7 %). Důvodem optimismu na trzích je mimo jiné i vyjádření Bílého Domu ke třetímu kolu obchodních jednání, které dnes skončilo v Číně. Dle něj došlo ke značnému pokroku, avšak stále je zapotřebí vyřešit ještě řadu věcí. Jednání budou pokračovat příští týden ve Washingtonu. Cílem stále je stihnout vše v rámci původní 90denní lhůty příměří do konce února.

Evropské trhy se opět připojují ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 1,4 %. V trojici vítězných sektorů jsou finanční instituce (+2 %), průmyslové podniky (+1,6 %) a zpracovatelé komodit (+1,5 %). Nedaří se dnes pouze síťovým odvětvím, která odepisují 0,2 % ze své hodnoty.

Pražská burza dnes za podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,9 %. Může za to hlavně rakouská finanční skupina Erste Group, která vzrostla o 2,2 %, následovaná energetickou skupinou ČEZ (+1,3 %). Největším propadlíkem se dnes stala likérka Stock Spirits se ztrátou 2,3 %.

Jiří Kostka
Komerční banka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.