Čtvrtek 16. září. Svátek má Ludmila.

Obchodní jednání s Čínou jsou v plném proudu

Investice 14.02.2019 | 17:01 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahajují dnešní obchodování poklesem. Děje se tak pod vlivem zveřejnění horších než očekávaných maloobchodních tržeb. Ty za prosinec meziměsíčně oslabily o 1,2 %, zatímco trh očekával mírný nárůst o 0,1 %. Jedná se o největší měsíční pokles za více než devět let. Investoři navíc s napětím očekávají detailnější vyjádření k probíhajícím obchodním jednáním v Číně. Prozatím je známo jen to, že Čína dělá ústupek a chce zrušit dotace pro čínské spotřebitele kupující si v Číně vyrobené automobily. Ve hře je stále možné prodloužení obchodního příměří, k čemuž možná tento ústupek pomůže a přesvědčí Donalda Trumpa o zájmu Číny na uzavření dohody.

Evropské burzy podléhají celosvětové náladě a pohybují se mírně ve ztrátové oblasti. Hlavní index Stoxx 600 aktuálně oslabuje o dvě desetiny procenta. Nedaří se energetickým společnostem (-0,9 %) či výrobcům luxusního zboží (-0,8 %). Naopak pozitivní je dnešní vývoj pro technologické firmy (+0,9 %).

Pražská burza v tuto chvíli oslabuje o 0,7 %. Nejhůře je na tom necelou hodinu před uzavřením trhu finanční skupina Erste Group se ztrátou 2,9 %. Naopak nejlépe se daří mediální skupině CME, která si připisuje zisk ve výši 1,1 %.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.